Hajduk ostao jedina pratnja Zagrebu

Davor Sajko • nedjelja, 07.04.2002.

Nakon subotnjeg dijela 26. kola 1. HNL, Zagreb je pobjedom protiv Šibenika u Kranjčevićevoj opet "pobjegao" svojim pratiteljima i tek će sutrašnji derbi u Splitu dati odgovor da li će pitanje prvaka i dalje biti otvoreno. Osibov, Milinović i Franja bili su strijelci za "pjesnike", koji su već nakon prvih 45 minuta imali prednost od 2:0.

U Splitu su "bili" nakon početnih 0:1 (Zahora, 28), uspjeli u nastavku doći do pobjede pogocima Andrića s bijele točke nakon dvojbenog jedanaesterca i Ercega četiri minute prije kraja regularnog dijela.

Hajduk Dinamo 2:1

Varteks je tek u posljednjim minutama uspio doći do pobjede koja ga također ostavlja u utrci za naslov prvaka. "Krojače" je u vodstvo doveo Mumlek, da bi u nastavku Cibalija poravnala preko Abramovića (70). Međutim, na radost domaći navijača Režić je tri minute prije kraja pogotkom donio pobjedu Varteksu, vrijednu, trenutačno, drugog mjesta na tablici.

Nakon što su prošlog vikenda nes(p)retno izgubili na svom travnjaku od Varteksa, Zadrani su danas uzvratili istom mjesrom u Slavosnkom Brodu protiv Marsonije. Samo je sedam minuta bilo dovoljno da Zadar preokrene rezultat u svoju korist. Strijelac odlučujućeg, pobjedonosnog pogotka bio je Gondžić u posljednjoj minuti susreta. Za Marsoniju su pogotke postigli Zekić (44) i Matić (75, 11m), dok su se uz Gondžića za goste u listu strijelaca upisali Petrović (1) i Mikulić (83).

U Sigetu je dvoboj za ostanak pripao Kamen Ingradu, a jedini je pogodak postigao Popović u 38. minuti susreta. U Rijeci su "susjedi" podjelili bodove iako su Kostrenjani imali prednost od 0:2 zahvaljujući pogocima Weissa (autogol, 15) i Đelalije (26). Rijeka nije dugo čekala na svoj prvi pogodak i samo minutu nakon Đelalijnog pogotka Mijatović je smanjio s bijele točke, da bi na konačnih 2:2 postavio isti igrač u 38. minuti susreta.

Slika 1 od 1.

U Osijeku je istoimeni domaćin rano došao u vodstvo (Balatinac, 5), da bi već otpisani TŠK poravnao četiri minute prije kraja prvog dijela. Da ipak domaći navijači ne bi na odmor otišli razočarani, pobrinuo se Neretljak u 42. minuti dovevši svoju momčad u ponovno vodstvo. U posljednih pet minuta susreta Pavličić je postigao dva pogotka (85, 90) i tako riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Poraz od prije sedam dana od Dinama u Maksimiru nije previše uzdrmao "farmaceute" iz Koprivnice, koji su danas protiv Čakovca slavili s 2:0. Pogoci su pali u posljednjim minutama prvog i drugog dijela, vodeći je bio djelo Crnca (43), da bi Međimorec nekoliko trenutaka prije posljednjeg sučevog zvižduka postigao i drugi pogodak za Slaven.

U borbi za ostanak i dalje je sve otvoreno nakon današnjeg 26. kola, tek je TŠK osigurao nastup u 2. HNL za sljedeću sezonu, dok se za svoj ostanak u 1. HNL i dalje bori čak devet klubova.