Osijek - TŠK: Osijek sve dalje od zone ispadanja

Igor Rajnović • subota, 06.04.2002.

U Gradskom vrtu pred 700 gledatelja dočekana je utakmica 26. kola Prve HNL između Osijeka i TŠK. Gledatelji su bili pomalo razočarani zbog ispadanja Osijeka iz kupa protiv Dinama te tako izgubili jedinu nadu za ulazak u Evropu. No to je bila jedna od ključnih utakmica za Osječane jer bi pobjedom osigurali mirniji nastavak prvenstva te bi jednom nogom bili u prvoj ligi. S druge strane TŠK je davno izgubio nadu za ostanak u prvoj ligi te je tko potpuno rasterečeno ušao u utakmicu.

Već u prvoj ozbiljnijoj akciji Osijek dolazi u vodsvo od 1:0 u 5. minuti pošto je Mitu prošao po desnoj strani i ubacio Baltincu koji iz drugog pokušaja matirao golmana TŠK-a. Osijek je čvrsto odlučio uzeti tri boda te je nastavio opsjedati gol TŠK-a dok su se gosti upješno branili ali nisu ugrožavali gol Osječana. Sredinom poluvremena bezuspješnost Osijeka da ponovo matira TŠK rezultirala je monotonijom na terenu te ne odveć ljepom utakmicom sa malo prilika.

Pred kraj poluvremena Osijek se previše opustio što su gosti iskoristili i kaznili Osijek pogodtkom u 41. minuti kad je Bobinec nesmetano istrčao ispred Galinovića i uputio mu loptu iza leđa 1:1. Šokirani Osiječani su se trgli i samo minutu kasnije su uspjeli ponovo postići pogodak preko Neretljaka koji je nakon konfuzije poslje izvedenog kornera doveo Osijek u vodstvo (2:1).

U drugom poluvremenu se stvari nisu ni malo promjenile Osijek je i dalje dominirao i kontinuirano napadao, ali nisu nikako uspjevali odigrati završnicu napada. TŠK se smireno branio i čekao svoju priliku iz kontranapada da eventualno ugrozi gol Osijeka. Iz takve jedne kontre se izrodila prilika kada je jedan igrač TŠK izbio sam pred golmana Galinovića koji ga ruši van šesnaest metara nakon pogrešna procijene i tako zarađuje crveni karton . Osijek se nije nimalo obeshrabrio što je ostao bez jednog igrača te je još žešće napao. U 85. minuti trud Osijeka se isplatio kada je Pavličić nakon prodora pored dva igrača i šuta na gol uspio Osijek dovesti u vodstvo od 3:1 i osigurati mu mirnu završnicu. Isti igrač je u 90. minuti stavio točku na i Osjekove pobjede postigavši gol za vodstvo Osijeka od 4:1.

Osijek je tako ostvario četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu i nastavio borbu za ostanak u prvoj ligi koja je sve više pod Osjekovim nogama i zauzeo visoko sedmo mjesto s obzirom da je prije par kola bio predposljednji.