Bundesliga: Samo Borussia ostala u "lovu" na Bayer

Davor Sajko • nedjelja, 07.04.2002.

Slika 1 od 1.

Četiri kola prije kraja Bundeslige, Bayer je napravio još jedan korak k naslovu prvaka. Pobjeda protiv posljednjeplasiranog Kölna zadržala je "apotekare" na vrhu s istom prednošću u odnosu na drugoplasiranu Borussiju (D). Nakon ovog kola aktulani je prvak, Bayern posrnuo i ostao na devet bodova zaostatka i ujedno i izgubio treće mjesto koje je preuzeo Schalke. Remijem protiv Werdera nije samo posustao i ispao iz utrke za naslov prvaka, već je i u pitanju nastup u Ligi prvaka sljedeće godine.

Bayer se protiv Kölna mučio do sredine prvog dijela, kada je sudac poklonio kazneni udarac s bijele točke "apotekarima" što je kasnije olakšalo igru lideru njemačkog prvenstva i do kraja susreta sigurno došao do toliko željenih bodova. Boris Živković je odigrao svih 90 minutu, dok je oporavljeni Jurica Vranješ priliku dobio tek posljednje dvije minute.

Bayern je sve do posljednje minute imao tri boda, međutim u trećoj minuti sudačke nadoknade Krstajić je postigao pogodak i tako Werderu osigurao zasluženi bod. Prema prikazanoj igri, Bavarci mogu biti sretni s osvojnim bodom, koji je njima ravan porazu. Braća Kovač su dreesu njemačkog prvak odigrali svih 90 minuta, dok su za Werder Banović i Klasnić ušči tijekom nastavka. Banović u 61. minuti susreta, a Kalsnić pet minuta kasnije.

Jedini preotsali ozbiljniji pratitelj vodećem Bayeru, Borussija iz Dortmunda protiv "zehcigera" je došla do pobjede nakon što su gosti iz München već u 12. minuti došli u vodstvo. Međutim, uzvratili su domaći izuzetno brzo i već je 26. minuti rezultat bio 2:1 u korist domaće momčadi. Davor Šuker je svoju priliku dobio od 60. minute kada je ušao umjesto Černyja. dok je Filip Tapalović odigrao cijeli susret.

Zahvaljujući autogolu Tomislava Piplice pet minuta prije kraja susreta, Energie je ostao bez tri boda. Uz Piplicu u listu strijelaca se upisao i Slađan Ašanin u 37. minuti susreta, smanjivši u tom trenutku rezultat na 2:1 za Energie. Osim spomenute dvojice koji su odigrali cijeli susret, u 46. minuti susreta igru je napusti Bruno Akrapović.

Na dnu tablice borbu za ostanak vode St. Pauli, Freiburg i Nürnberg, dok je Köln izgubio svaku nadu za ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa. Za svoj prvoligaški status još uvijek brinu Energie i Hansa kojima "matematika" još ne dozvoljava da se opuste. Naime, u sljedeća četiri kola potrebno im je dva boda kako bi definitvno potvrdili svoj ostanak u Bundesligi.

Rezultati: Bayer - Köln 2:0, Hansa - Nürnberg 1:0, Schalke - Hamburger 2:0, Wolfsburg - Hertha 1:3 St. Pauli - Kaiserslautern 1:1, Energie - Borussia (M) 3:3, Bayern - Werder 2:2, Borussia (D) - 1860 München 2:1, Freiburg - Stuttgart 0:2