Španjolski kup: Kraljevskom klubu izmakao trofej

Davor Tomšić • četvrtak, 07.03.2002.

Pred 82 000 gledatelja na Santiago Bernabau jučer u kasnim večernjim satima pobjednik Španjolskog kraljevskog kupa postao je Deportivo La Coruna. Plavo-bijeli su imali i veliku podršku svojih navijača koji su za ovu priliku napravili pravu invaziju na Madirid.

Prvo veliko oduševljenje priredio im je centarfor Sergio u 6. minuti koji je izvrsno iskoristio dodavanje Tristana i nakon što je iz akcije izbacio domaćeg braniča, poentirao za 0:1 La Corune. Samo dvije minute kasnije Figo i Zidane promašili su izvrsnu priliku i tako produžili agoniju domaćih navijača. No, ako ne ide Realu ide Deportivu. U 37. minuti susreta inicijator akcije i strijelac za 0:2 postao je Diego Tristan, a kasnije će se pokazati da je njegov pogotak imao i težinu trofeja Kraljevskog kupa.

U drugom dijelu Real je zaigrao mnogo ofanzivnije; stvoren je velik pritisak na igrače Deportiva što je kulminiralo golom Morientesa u 52. minuti. Uslijedio je nastavak paklenog pritiska domaćina, no plavo-bijeli su se prilično dobro nosili s tim i uz pokoju neizvijesnost utakmicu priveli kraju.

Na taj način (rezultatom 2:1) srušena je dominacija Real Madrida u ovom natjecaju i dobivena je potvrda definicije Deportiva kao jakog europskog kluba.