Liga prvaka: Tudor i Babić strijelci, Real prvi četvrtfinalist

Marko Breljak • srijeda, 13.03.2002.

U utakmicama Lige prvaka odigranim u utorak, najuzbudljivije je bilo u skupini D, gdje su, pomalo iznenađujuće, Deportivo i Bayer nadigrali Arsenal i Juventus. Deprotivo je pobjedom gotovo osigurao četvrtfinale, a prvi sigurni četvrfinalist je najslavniji španjolski klub, Real Madrid, koji je i bez "polovice momčadi" slavio nad Spartom. A nakon utorka razloga za zadovoljstvo ima i naš izbornik Mirko Jozić, jer su u Leverkusenu zapažene partije odigrali Vranješ, Tudor (ponovo strijelac), ali i Marko Babić koji je u sudačkoj nadoknadi zabio pogodak slavnom Juventusu. U Portu su pak, za sastav Panathinaikosa nastupili Danijel Šarić, Robert Jarni i Goran Vlaović...

Slika 1 od 1.

SKUPINA D
Bayer – Juventus 3:1 (Butt 24 –11m, Brdarić 71, Babić 89 / Tudor 61)
Arsenal – Deportivo 0:2 (Valeron 30, Naybet 40)

Najviše pažnje u utorak bilo je usmjereno na londonski Higbury, gdje su snage odmjerile vodeće momčadi skupine D, Arsenal i Deportivo. I Wenger i Irurreta odmarali su ovog vikenda ključne igrače, pa su, u vjerojatno ključnoj utakmici za prolaz u četvrtfinale, obje momčadi istrčale u najjačim sastavima. Susret je započeo u izuzetno visokom tempu, koji se nije smirivao praktički do kraja susreta. Španjolci su prvi pogodili, strijelac je bio Valeron u 30. minuti, a samo deset minuta kasnije Naybet je povisio na 0:2, i tu prednost “topnici” nisu stigli do kraja susreta. Englezi su pritisnuli u drugom poluvremenu, prepoznatljivom engleskom borbenošću pritisnuli gom Moline, no njegova mreža je ostala netaknuta. Najbolju prigodu imao je Arsenal iz jedanaesterca u 67. minuti, no Molina je obranio udarac Henrya. Važna tri boda za Deportivo, a vjeojatno i presudna za njihov plaman u četvrtfinale najjačeg nogmetnog natjecanja u svijetu. Priliku za potvrdu imat će već u sljedećem kolu kada ugošćuju Bayer Leverkusen.

I gledatelju u Leverkusenu imali su prilike vidjeli odličan susret. Vodeća momčad Bundeslige ugostila je slavni Juventus, a bez Kirstena, Neuvillea i Ballacka, malotko im je davao prevelike šanse. No svi su se prevarili, umjesto njih na teren su u napadu istrčali Berbatov i Brdarić, a nakon ozljede Novotnya u igru je u 7. minti ušao i Jurica Vranješ...svi oni uvelike su doprinijeli odličnoj igri svoje momčadi, koja je uvjerljivo slavila nad “starom damom” – 3:1. Već na poluvremenu domaći nogometaši su vodili, golom Butta iz jedanaesterca u 24. minuti, a nakon što je Zenoni srušio Brdarića. U drugom poluvremenu je u igru Juventusa ušao i Igor Tudor, te već u 61. minuti poravnao glavom na 1:1. No bila je ovo večer Bayera..i Thomasa Tomislava Brdarića. On je u 71. minuti iskoristio kiks obrane Juventusa i nakon slobodnjaka Ze Roberta glavom pogodio za 2:1. “Točku na i” velike predstave Bayera postavio je, nećete vjerovati, Marko Babić. Mladi Osječanin ušao je u igru u 83. minuti i na samom kraju susreta, nakon odlične kontre sa Ze Robertom pogodio za konačnih 3:1. Pobjedom je Bayer znatno povećao šanse za četvrtfinale, dok Juventusu predstoji težak posao. No ne i nedostižan, a već u sljedećem kolu će na domaćem terenu imati prigodu za popravak protiv također “ranjenog” Arsenala.

SKUPINA C
Real Madrid – Sparta Prag 3:0 (Solari 60, Guti 64, Savio 71)
Porto – Panathinaikos 2:1 (Deco 12, Pena 54 / Kolkka 65)

U skupini C Real je i u petom susretu drugog kruga lige prvaka zabilježio uvjerljivu pobjedu. Protivnik im je bila češka Sparta, a Real je nastupio bez svojih najboljih igrača (Zidane, Carlos, Figo, Raul, Hierro...). No i bez njih bili su uvjerljivi, a za to im je bilo dovoljno samo desetak minuta u drugom dijelu. Stijelci su bili Solari (60), Guti (64) i Savio (1). Odličnu prigodu čak i za osiguranje pozicije u četvrtfinalu imali su nogometaši grčkog Panathinaikosa. Oni su gostovali kod gotovo otpisanog Porta, ali su Portugalci već u 12. minuti nagovijestili da se neće predati. Deco je okrunio početnu premoć Porta, a Pena je u 54. minuti doveo svoju momčad na prag osvajanja bodova. Grci se sredinom drugog poluvremena bude, Kolkka smanjuje na 2:1, a od 79. minute, kada je isključen Secretario, Panathinaikos sve baca na napad, no domaćin se znalački obranio te se vratio u igru za četvrtfinale. Za Panathinaikos je cijelu utakmicu odigrao Danijel Šarić, dok je Robert Jarni zamijenjen u 35. minuti. Goran Vlaović ušao je u igru u 31. minuti, bio prilično aktivan, no nije uspio pomoći prilično blijedom izdanju svoje momčadi.