Slovenska liga: Maribor korak pred ostalima

Nikola Movrić • ponedjeljak, 18.03.2002.

Hit Gorica – Primorje 3:1 (1:1)
U jubilarnom 30. tradicionalnom primorskom derbiju u Novoj Gorici iznenadili su domaći pobjedivši jesenskog prvaka Primorje rezultatom 3:1 (1:1). Početak utakmice pripao je domaćinima, nakon nekoliko dobrih prilika poveli su u 22. minuti pogotkom Ehada Goge, nakon asistencije Nebojše Kovačevića. Prednost jednog pogotka nije trajala dugo. Već deset minuta kasnije je obrana Gorice nakon 406 minuta igre konačno popustila. Strijelac izjednačujućeg pogotka u 32. minuti za Primorje bio je Luka Vidmar. Nakon izjednačenja su gosti imali nadmoć na terenu, a tu nadmoć do kraja prvog poluvremena nisu znali iskoristiti pogotkom. Početak drugog dijela bio je sličan početku susreta. Domaći su napadali, imali nekoliko prilika, ali sve do 61. minute obrana Primorja nije popustila. Tad je Gorica povela pogotkom Kršiča, nakon sjajne duge lopte Puša. Primorju nije preostalo ništa drugo osim napadačke igre u nadi, da bi izborili bod na gostovanju. Imali su nadmoć na terenu, te nekoliko prilika. Najljepšu priliku za izjednačenje imao je Črnigoj, ali se pred golom Mavriča nije najbolje snašao. Neučinkovite napade Primorja Gorica je kaznila u 85. minuti. Nakon udarca s kuta je Matej Mavrič sa "eurogolom" riješio pitanje pobjednika, te je tako Gorica zasluženo pred domaćom publikom slavila rezultatom 3:1.

Publikum Celje – Maribor PL 1:2 (1:2)
Štajerski derbi pred uvijek je bio mamac za ljubitelje nogometa iz tog dijela Slovenije, pa je tako bilo i ovog vikenda. Na tribinama celjskog stadiona skupilo se oko 3000 gledatelja koji mogu biti zadovoljni prikazanom igrom obje momčadi u prvom poluvremenu. Već početak utakmice bio je jako zanimljiv. Gledatelji su u prvih deset minuta vidjeli već dva pogotka. Prvi je poveo Maribor u osmoj minuti. Nakon precizne duge lopte Šarkezija na drugu vratnicu se sam pred golom snašao Samir Duro kojemu nije bilo teško pogoditi. Vodstvo Maribora 1:0 je trajalo kratko. Celjane taj pogodak nije zbunio i šokirao pa su tako već minutu kasnije izjednačili nakon lijepe asistencije Vidoviča, Kvasu nije bilo teško pogoditi. I nakon pogodaka igra je bila atraktivna i zadovoljila gledatelje, napadali su i jedni i drugi a samo je Maribor znao iskoristiti svoje prigode pogotkom. U 36. minuti pao je gol koji je na kraju i odlučio utakmicu. Nakon velike pogreške celjske obrane, koja nije ispucala loptu pravovremeno s svoje polovice igrališta, loptu je oduzeo Indjić koji dovodi Maribor u vodstvo. No koliko je nogometna igra bila atraktivna u prvom poluvremenu, toliko je bila jadna i bjedna u drugom poluvremenu. Celjani su cijelo drugo poluvrijeme imali nadmoć, ali nisu uputili niti jedan ozbiljan udarac koji bi ugrozio mariborska vrata.

Ostali rezultati 24. kola SiMobil lige: Mura – Rudar 1:0 (1:0), Domžale – Era Šmartno 1:0 (1:0), Živila Triglav – Olimpija 0:1 (0:0), Korotan – Sport Line Koper 1:1 (1:0)

Stanje na ljestvici nakon 24. kola: 1. Maribor PL (45), 2. SL Koper (41), 3. Olimpija (41), 4. Primorje (40), 5. Mura (38), 6. Era Šmartno (36), 7. Publikum Celje (32), 8. Rudar (32), 9. Hit Gorica (32), 10. Korotan (23), 11. Živila Triglav (19), 12. Domžale (16)