Liga prvaka: Liverpoolu i Panathinaikosu minimalna prednost

Igor Dragozetić • srijeda, 03.04.2002.

Englezi su protiv neugodnog Bayera uspjeli doći do pobjede od 1:0. "Apotekari" su se u prvome poluvremenu odlučili za zatvoreniju varijantu igre. Liverpool je bezuspješno pokušavao pronaći put Buttove mreže sve do 44. minute kada je Hyypia iz neposredne blizine poslao loptu iza Bayerova vratara. Gosti u drugi dio ulaze otvorenije no nije im pošlo za rukom izjednačiti; s druge strane Liverpool nije iskoristio svoje prilike iz kontri i polu-kontri. Igor Bišćan promatrao je utakmicu s klupe dok je Boris Živković ušao u igru u 65. minuti kada je zamijenio Berbatova.

Slika 1 od 1.

Panathinaikos se još jednom pokazao izrazito opasnim domaćinom. Prvi dio utakmice završio je s miroljubivih 0:0. U nastavku Grci su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali su ju u 79. minuti. Kolkka je ušao u šesnaesterac, prema njemu je startao Abelardo nakon čeka je glavni sudac Terje Hauge pokazao na bijelu točku. Basinas je sigurno realizirao najstrožu kaznu te donio pobjedu svojoj momčadi. Za pobjedničku momčad cijelu utakmicu je odigrao Daniel Šarić dok je Goran Vlaović zamijenjen u 74. minuti. Robert Jarni nije ulazio u igru.

Hoće li minimalne prednosti biti dostatne za prolaz Liverpoola i Panathinaikosa, saznat će se sljedećega utorka kada su na rasporedu uzvratne utakmice.