Rijeka - Pomorac: Kvarnerski derbi završen remijem

Igor Dragozetić • nedjelja, 07.04.2002.

Pred oko 1500 ljubitelja nogometa po prekrasnom sunčanom vremenu, ispod stijena Kantride snage su odmjerili u kvarnerskom derbiju ekipe Rijeke i Pomorca.

Na prvi pogodak čekalo se do 14. minute kada je brzonogi napadač Pomorca Samardžić krenuo po desnoj strani šesnaesterca i uputio oštru loptu prema vratima domaćeg vratara Kalinića na koju je nespretno reagirao branič Weiss i gurnuo je u vlastitu mrežu za 0:1. Domaćini su već u 25. minuti mogli izjednačiti da je Shkembi bio precizniji kad je sa otprilike sa 11 metara neometan tukao preko gola. Minutu kasnije gosti su došli i do drugog pogotka. Ostojić je izveo korner uposlivši, samog poput duha, Dželaliju na drugoj stativi, kojem nije bio problem zatresti mrežu sa 2 metra. Srećom po domaće, već u sljedećem napadu, napadač bijelih Rački je ušao u kazneni prostor gdje ga ruši Kurilić a sudac Feljan pokazuje na najstrožu kaznu. S bijele točke za 1:2 precizan je bio kapetan Rijeke Andre Mijatović. Kako su Kostrenjani postigli drugi pogodak, na isti način su ga i primili. Ovog puta korner je izveo Shkembi, a na drugoj stativi najprisebniji je bio najbolji igrač "bijelih" Mijatović koji poravnava na 2:2 u 38. minuti susreta.

U drugom dijelu nestalo je žara u igri, kako kod gostiju tako i kod domaćih koji su ipak bili malo agresivniji, ali mreže su mirovale do kraja. Izdvojit ćemo 61. minutu kada Čaval probija desnu stranu, šalje povratnu loptu na Vincetića koji tuče snažno ali vratar Pomorca Knez, odbija loptu u korner. Minutu kasnije slična situacija, ponovno Čaval osvaja desnu stranu, ubacuje za Vidovića koji glavom tuče Knezu ravno u ruke. Od gostujućih prilika najbolju je imao Skočić,11 minuta prije kraja, kada je glavom na ubačenu loptu Batkoskog, uputio loptu pokraj gola.

Nakon utakmice za izgubljena 2 boda su više žalili gosti koji su lako došli do vodstva od 0:2 ali isto tako lako i izgubili to vodstvo, iako su priznali da bi im i prije utakmice bod bio od velikog značaja.