Liga prvaka: Manchester i Real u polufinalu

Tomislav Pacak • srijeda, 10.04.2002.

Nakon jučerašnjih, i današnja dva uzvratna susreta četvrtfinala Lige prvaka ponudila su sjajan nogomet, mnogo golova, i prije svega - neizvjesnost.

Na kraju, ono što je izvjesno su polufinalni parovi, Bayer će snage odmjeriti s Manchesterom, dok će Real i Barcelona ispisati novo poglavlje u knjizi derbija dva slavna španjolska kluba.

Slika 1 od 2.

Rezultat prvog susreta Bayerna i Reala garantirao je neizvjesnu utakmicu, Nijemci su na Santiago Bernabeu došli s minimalnom, no kako su oni mislili, dovoljnom prednošću. Madrižani su, naravno, navalili na vrata Kahna od samog početka, no prvu pravu priliku stvaraju tek u 15. minuti kada je Figo namjestio Morientesu sjajnu šansu, koju je ovaj propustio pretvoriti u pogodak. Sredinom prvog dijela Real ne iskorištava najbolje svoje šanse, nakon propuštene prilike Raula u 23. minuti, u sljedećoj Robert Kovač spašava gol Bayerna pred Morientesom. No nisu se gosti samo branili, najbolju šansu imali su u 40. minuti kada je Elberu loptu s noge izbio rastrčani Figo. Što god je Del Bosque rekao svojim igračima u poluvremenu djelovalo je, Real u drugi dio ulazi puno konkretniji i za gol Bayerna opasniji. Sjajnu šansu imao je Zidane u 55. minuti, no odlični udarac Francuza umjesto u golu završio je u gredi Kahnovog gola. Ipak, Real je terensku nadmoć uspio okruniti, niski centaršut Roberta Carlosa u 69. minuti u 1:0 je pretvorio Ivan Helguera. Iako je taj rezultat Španjolcima bio dovoljan, Real tu nije stao, otvaranje Bayerna znalački su iskoristili Raul (asistent) i Guti (strijelac) u 80. minuti susreta. Sve što je Bayern do kraja uspio zaraditi je crveni karton Hasana Salihamidžića, a treba spomenuti i, bez obzira na poraz, vrlo dobar nastup našeg Kovača, odigrao je cijelu utakmicu.

Manchester je prošli tjedan kući donio i više nego povoljan rezultat iz La Corune, "Crveni vragovi" jednostavno nisu smjeli prokockati prednost od 2:0 na svom terenu protiv Deportiva. Početak je pripao domaćima, već u trećoj minuti dvojbena sudačka odluka, Beckhama je u 16-ercu gostiju srušio Aldo Duscher, no zviždaljka se nije oglasila. Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 21. minuti, kada je Beckhama zbog ozljede (Duscher dobio žuti karton) zamjenio Ole Gunnar Solskjaer. Dvije minute kasnije, Norvežanin je nakon slobodnog udarca Verona u prvom dodiru s loptom poslao Molinu po loptu u gol. Da Man Utd ipak ne ode na poluvrijeme potpuno bezbrižan, pobrinuo se - Laurent Blanc. Branič Uniteda je u 45. minuti centaršut Romera pospremio u vlastitu mrežu, davši kakvu-takvu nadu Deporu. Međutim, Solskjaer im je brzo tu nadu ugasio, okrunivši sjajnu loptu Verona još jednim golom, nakon kojeg je Leverkusenu protivnik u polufinalu postao jasan. Do kraja utakmice Scaloni (59. minuta) i Duscher (75. minuta) dobili su crvene kartone kod gostiju, Ryan Giggs je u 69. minuti postavio 3:1, da bi u sudačkoj nadoknadi Feitoza postavio ukupnih, i više nego zasluženih 5:2 za Manchester United.

Rezultati i strijelci:
Real Madrid - Bayern Munchen 2:0 (Helguera 69', Guti 89')
Manchester United - Deportivo La Coruna 3:2 (Solskjaer 23', 56', Giggs 69'; Blanc (ag) 45', Feitoza 91')