Espanyol - Santander 1:0
Athletic Bilbao - Sevilla 1:1
Deportivo - Oviedo 3:1
Betis - Celta 0:0

Veći dio utakmica španjolskog 30. kola odigran je u subotu, pa tako i derbi kola, a to je bila utakmica između Alavesa i Zaragoze. Domaćini su priredili pravu svečanost, kojoj je nazočio i gradonačelnik. Alaves predstavlja najugodnije iznenađenje lige jer se nalaze na trećem mjestu, te već deset utakmica ne znaju za poraz. Njihov protivnik, Zaragoza, dolazi u drugačijem raspoloženju, jer su nanizali nekoliko ne baš dobrih igara. Ipak, Zaragoza je uspjela zaustaviti lijepi niz domaćina zahvaljujući golovima Paravajca Acune u 80. i 85. minuti.

Domaćini su krenuli agresivno u utakmicu dominiravši terenom. Ključni trenutak utakmice zbio se u 18. minuti, kada je Oscar Tellez grubo startao na igrača Zaragoze Juanelea i zaradio crveni karton. Ipak pobjednik je bio nepoznat sve do zadnjih 10-ak minuta utakmice. Čak je Alaves mogao i pobjediti, ali se u najboljoj šansi ispriječila vratnica.

...

Barcelona je gostovala kod Malage. Domaćini su igrali oslabljeni za nekoliko važnih igrača. I tako oslabljeni mogli su pobijediti da im nije odmogao sudac. Prvo u 22. minuti sudi zaleđe na signalizaciju pomoćnog suca nakon što su domaćini postigli gol. No u 33. minuti zastavica nije u zraku i Catanha dovodi domaćine u vodstvo 1:0. Van Gaal je imao dodatnih problema sa ozljedama pa je tako morao zamijeniti Franka De Boera i Rivalda zbog ozljeda. Dario Silva je mogao rješiti utakmicu za Malagu, ali nije, što kažnjavaju gosti - Abelardo glavom u 80. minuti izjednačava omjer. Sedam minuta kasnije, nakon jednog bezazlenog starta na Gabriju, sudac pokazuje na bijelu točku, što Kluivert ne propušta iskoristiti.

U nedjelju je Deportivo na domaćem terenu pobjedio Oviedo s 3:1. Sva tri gola su postignuta glavom i to dva Maakay i jednoga Donato.

Real je, pak, propustio pobijediti gradskog rivala Rayo. U vrlo slaboj utakmici, gdje vratar gostiju gotovo nije imao posla, oslabljeni Real nije uspio zabiti gol za održavanje kontakta sa vrhom.

Ovoga tjedna nastupe su zabilježili i naši igrači. Goran Vlaović je sudjelovao u pobjedi svoje momčadi nad Mallorcom kao zamjena za Sancheza u 74. minuti. Ivan Jurić je odigrao cijelu utakmicu za Sevillu, koja je igrala neriješeno 1:1 u gostima protiv Athletica iz Bilbaa.