Kvarnerska rivijera: Hrvatsko-talijansko polufinale

Igor Dragozetić • petak, 17.05.2002.

Jubilarna 50. Kvarnerska rivijera ponudila je nova uzbuđenja tijekom četvrtfinalnih dvoboja. Rijeka je uvjerljivo i bez većih problema svladala Olimpiju. Nakon samo pet minuta igre Linić je s 11 metara doveo bijele u vodstvo. Sve dvojbe riješio je Sharbini pogocima u 38. i 59. minuti.

Protivnik Riječana u polufinalu bit će Verona koja je svladala, ovogodišnje ugodno iznenađenje, Rovinj. Castioni je doveo talijanski sastav u vodstvo nakon 12. minuta igre. Istrani se vraćaju deset minuta prije poluvremena pogotkom Stranića. U drugome dijelu Castioni ponovno zabija u 53. minuti dok točku na "i" stavlja Foderaro u 65. minuti.

U susretu između Varteksa i Hajduka, "krojači" su nakon izvođenja jedanaesteraca izišli kao pobjednici. Regularni dio utakmice završio je bez pogodaka, dok je pri izvođenju kaznenog udarca igrač odluke bio vratar Varaždinaca Koprić koji je obranio udarce Điri i Radniću.

U talijanskom dvoboju, Perugia je svladala Regginu 5:3. Strijelci za Perugiu su bili Galery, Obodo (11m), Doumbia te dva puta Sorbini. U u momčadi Reggine hat-trickom iskazao se Esposito.

U polufinalnim ogledima sastaju se Varteks i Perugia te Verona i Rijeka..