Kvarnerska rivijera: Rijeka i Varteks u finalu

Igor Dragozetić • nedjelja, 19.05.2002.

Nogometaši Rijeke izborili su nastup u finalu Kvarnerske rivijere i mogućnost obrane prošlogodišnjeg naslova pobjednika. “Bijeli” su poveli u 26. minuti. Djarmati je izveo slobodni udarac s ruba šesnaesterca, a na njegov ubačaj najbolje je reagirao Brozović i glavom poslao loptu u mrežu. Talijani izjednačuju na samom početku drugoga dijela. Castioni je sigurno izveo jedanaesterac dosuđen nakon Radmanovog prekršaja nad Ndiayeom. Pobjednika je odlučio Sharbini u 66. minuti., izbivši sam pred vratara Hofera kojega je svladao preciznim prizemnim udarcem.

U drugome polufinalnome dvoboju Varteks je pobijedio Perugiu. Već nakon 11 minuta Mujanović je prvi puta zatresao mrežu Scarambattole. U 40. minuti isti igrač odlično puca s ruba šesnaesterca i pogađa za 2:0. Na samom početku drugoga dijela sve je bilo riješeno nakon pogotka Kresingera. Počasni gol Perugie postigao je Cacciaglia u 61. minuti s bijele točke. U susretu za treće mjesto sastati će se Verona i Perugia, dok će o pobjedniku turnira odlučivati Rijeka i Varteks.