NBA: Shaqovih 17 koševa u debiju

Bojan Poturica • subota, 23.11.2002.

Slika 1 od 1.

Shaquille ONeal se vratio i Lakersi su odmah ubilježili pobjedu. Iako nije startao Shaq je ušao s klupe u prvoj četvrtini i dobio je veliki standing ovation. U prvom je poluvremenu skupio 13 koševa uz šut 6-8, dok je na kraju završio sa 17 koševa i osam skokova za 21 minutu igre. Shaq je djelovao odlično i pokretnije nego prošle sezone no 86 koša Lakersa protiv slabih Bullsa pokazuju da njegova pojava ne može riješiti sve njihove probleme. Ipak nakon dugo vremena šutirali su iznad 40 posto točnije 41,5%. "Mislim da se ponovno moramo naviknuti na igranje jedni s drugima. Osjećao sam se prilično dobro na terenu s dečkima. Moramo se probati vratiti na pravi put", rekao je big fella. Kobe Bryant (21 koš, 10 skokova, 7 asistencija, 5 ukradenih lopti, 6 izgubljenih) se vratio starim all-round navikama, Derek Fisher (16 koševa, 6 skokova) je odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone. Donyell Marshall (po 14 koševa i skokova) je bio najraspoloženiji kod Bullsa.

Yao Ming je nakon odlične partije protiv Dallasa u kojoj je zabio 30 koševa i ubilježio 16 skokova startao protiv Wizardsa. Yao je bio odličan te je zabio 18 koševa uz šut 7-11 iz igre. Odmah je na početku blokirao pokušaj zakucavanja Jerrya Stackhousea te je završio sam četiri blokade i osam skokova. Iako je prije utakmice na listu ozlijeđenih poslan Cuttino Mobley njegovo je mjesto odlično upotpunio ozlijeđeni 28-godišnji rookie Juaquin Hawkins (14 koševa, 8 skokova, 5 asistencija) dok je Steve Francis (16 koševa, 7 asista, 6 skokova) bio solidan kao i obično. Stackhouse je s 26 koševa bio najbolji kod Wizardsa.

Slika 2 od 2.

Nakon loše igre u prve tri četvrtine Milwaukee Bucksi su se probudili u četvrtoj te su uspjeli pobijediti Warriorse na gostovanju. Ray Allen (31 koš) predvodio je napad Bucksa dok je Toni Kukoč dodao 11 poena. Erick Dampier (31 koš, 14 skokova, 3 blokade) je iskoristio slabost Milwaukeea pod košem. Memphis je pao na 0-13 nakon poraza u San Antoniju. Tim Duncan (28 koševa, 15 skokova, 3 blokade) napokon je bio pravi. Gordan Giriček (9 koševa, 2 ukradene lopte) je odigrao 20 minuta.

Boston Celticsi predvođeni Paul Pierceom (36 koševa, 14 skokova, 4 ukradene lopte) došli su do pobjede protiv Hawksa nakon dva produžetka. New Orleans je također odigrao produžetak protiv New Yorka, no na kraju su štršljenovi slavili. Philadelphia je imala dosta problema protiv Toronta no velika želja i borbenost su donijeli pobjedu u četvrtoj četvrtini. Allen Iverson (31 koš, 7 skokova, 5 asista i ukradenih lopti) je kao i uvijek predvodio Sixerse.

Ron Artest je eliminirao Tracya McGradya (13 koševa, 7 skokova, šut 6-19), a Indiana je eliminirala Orlando Magic sa 36 koševa razlike i tako ubilježila 10. pobjedu ove sezone. Denver je odigrao odličnu obranu u zadnjoj četvrtini te je stigao zaostatak od 16 koševa i na kraju uspio slavili protiv Clippersa zahvaljujući pobjedničkom šutu Jamesa Poseya. New Jersey je pregazio Cleveland sa 120:79 dok je Detroit slavio i Miamiju nakon što je Ben Wallace uhvatio 22 skoka. Sacramento nije imao velikih problema protiv Phoenixa.