NBA: Lakersi bolji od Memphisa, Pistonsi od Bucksa

Bojan Poturica • subota, 30.11.2002.

Slika 1 od 1.

Memphis Grizzliesi ugostili su Los Angeles Lakerse. Kobe Bryant priredio je show, Shaq je odigrao najbolju utakmicu nakon povratka, no Lakersima ni to nije bilo dovoljno da lako pobijede Memphis. To im je doduše pošlo za rukom no tek nakon produžetka. "Odigrali smo na iskustvo i pobijedili. Nismo željeli izgubiti ovu utakmicu", rekao je Kobe koji je zabio 45 koševa, a tome je dodao šest skokova i pet asistencija. Gordan Giriček je većinu vremena koje je proveo na parketu čuvao Kobea, no nije imao nikakvog uspjeha. U napadu je pak zabio osam koševa. Shaq je zabio 33 koša uz 13 skokova za 46 minuta provedenih na parketu, najviše ove sezone.

Lakersi su imali 97:92 minutu prije kraja, a onda je Jason Williams (16 koševa, 8 asistencija) zabio dvije trice za vodstvo Memphisa. Shaq je potom fauliran te je zabio jedno slobodno za izjednačenje, a Drew Gooden (19 koševa, 10 skokova) je promašio šut kojim je Memphis mogao doći do pobjede. Pau Gasol (24 koša, 7 skokova) je bio najraspoloženiji kod grizlija.

Detroit Pistonsi pobijedili su Buckse, no njihov trener Rick Carlisle nije bio zadovoljan nakon utakmice jer Pistonsi ne igraju obranu u zadnje vrijeme na način po kojem su poznati. Richard Hamilton (20 koševa, 5 asista) i Ben Wallace (12 koševa, 21 skok) predvodili su Detroit dok je bivši cibos Chucky Atkins (8 koševa, 12 asistencija) ponovno odlično dirigirao napadima Detroita. Sam Cassell (27 koševa, 7 asista) bio je najraspoloženiji kod Bucksa dok je Toni Kukoč (9 koševa, 5 skokova) odigrao solidno.

Stephon Marbury odigrao je možda najbolju utakmicu u karijeri. Marbury je sam donio pobjedu Sunsima u susretu protiv Spursa. Naime, Marbury je zabio 26 od svoja 43 koša u četvrtoj četvrtini te je tako postavio rekord kluba. Usto nije imao niti jednu izgubljenu loptu što dovoljno govori koliko je bio raspoložen. "Jednostavno nas je nosio na svojim leđima te nam je donio pobjedu", rekao je Scott Williams (11 koševa, 11 skokova). Tim Duncan (31 koš, 15 skokova, 5 asistencija) je bio najraspoloženiji kod Spursa.

Vince Carter se vratio u početnu postavu Raptorsa, a Morris Peterson (31 koš - rekord karijere, 6 skokova) im je donio pobjedu protiv Bostona. Carter je zabio 23 koša te su Raptorsi prekinuli niz od šest poraza. Antonie Walker (31 koš, 7 skokova, 5 asistencija) predvodio je Celticse.