NBA: Milwaukee nastavlja s pobjedama

Bojan Poturica • subota, 15.02.2003.

Milwaukee Bucksi su s lakoćom slavili protiv druge momčadi Istoka Detroit Pistonsa u Bradley Centeru. Kukoč je zabio osam koševa. Giriček pak protiv Dallasa nije dobio niti minute...

Milwaukee igra sve bolje u zadnje vrijeme. Tim Thomas (21 koš) predvodio je Buckse koji su "zaključali" svoj koš na sedam minuta u jednom dijelu zadnje četvrtine. Detroit je deset minuta prije kraja pogotkom Ripa Hamiltona (28 koševa) došao do vodstva od 76:71, ali u sljedećih sedam minuta nisu zabili. Michael Redd je za to vrijeme zabio deset koševa i Bucksi su se odlijepili. Toni Kukoč je za 26 minuta provedenih na parketu ubilježio osam koševa, tri asistencije te po jednu blokadu i skok.

Gordanu Giričeku trener Hubie Brown nije ukazao niti mrvicu povjerenja u susretu Memphisa i Dallasa. Wesley Person startao je u petorci, a Michael Dickerson se vratio i odigrao 17 minuta kao njegova zamjena, dok je Gira sve to promatrao s klupe. Još gore zvuči ovaj podatak ako znamo da je Gira protiv Dallasa odigrao odlične partije (29 koševa u prvom susretu, 17 u drugom). Dirk Nowitzki (31 koš, 6 skokova) i Michael Finley (29 koševa, 8 skokova) predvodili su Mavse, a imali su veliku pomoć u Shawnu Bradleyu (12 koševa, 10 skokova, 5 blokada) koji je u zadnjoj četvrtini zabio deset koševa.

San Antonio Spursi spriječili su Lakerse da dođu na osmo mjesto Zapadne konferencije. Kako je Miami slavio u Houstonu, pobjeda kod kuće bi Lakerse dovela na osmo mjesto Zapada. No Tim Duncan (28 koševa, 20 skokova) i Tony Parker (24 koša, 6 asistencija) iskoristili su nešto slabiju igru Kobea Bryanta (44 koša, 6 skokova, 4 ukradene lopte, 7 izgubljenih) u četvrtoj četvrtini. Kobe je promašio nekoliko polaganja u ključnih trenucima zadnje četvrtine, a nekoliko je puta i gubio lopte što je vodilo do lakih poena "mamuza". Bryant je ispalio čak 41 šut (pogodio 19) i sad ima prosjek od 42.3 koša u zadnjih osam utakmica. Spurse, koji su u ovom trenutku treća momčad Zapada, nije zaustavio niti izostanak Davida Robinsona.

Reggie Miller je ponovno bio koban za protivnike. Killer-Miller je zabio dvije trice u zadnjoj minuti produžetka i Indiana je došla do pobjede protiv Atlante. Reggie je zabio 26 koševa od čega sedam trica iz deset pokušaja i tako postao 16. strijelac svih vremena.