NBA: Kukočev triple-double za pobjedu 76-ersa

Ivan Varat • ponedjeljak, 27.03.2000.

Toni je u Philadelphiji stigao do svog drugog “triple - doublea” u karijeri

Philadelphia 76-ersi u Conseco Fieldhosu su pred 18,5 tisuća gledatalja pobijedili domaće Indiana Pacerse, a Toni Kukoč je ostvario svoj drugi triple-double karijere. Kukoč je za 41 minutu provedenu na parketu ostvario 19 koševa, 10 skokova, 10 asistencija i 2 izgubljene lopte, te je zajedno sa Allanom Iversonom (33 koševa, 8 skokova) bio najzaslužniji za pobjedu 76-ersa kojom su prekinuli niz od 12 uzastopnih poraza od Indiane na njihovom parketu, nanijevši vodećoj momčadi Istoka peti poraz u njihovoj dvorani ove sezone. Imali su Sixersi na poluvremenu +17, te na kraju treće četvrtine visokih +25 (89:64), da bi Pacersi bezuspješno u četvrtoj četvrtini pokušali dostići tu razliku. Tyrone Hill sa 19 koševa i 8 skokova, te Ratliff sa 14 koševa pratili su već spomenuti dvojac. U redovima domačina Jalen Rose je ubacio 19, Best 17, Croshere 16, te Smits i Miller po 12 koševa.

New York Knicksi slavili su u Rose Gardenu protiv domaćih Portland Trailblazersa pred više od 20 tisuća gledatelja. U sastavu Knicksa trojica igrača postigla su po 19 koševa, a u satstavu Blazersa trojica po 20 koševa. Sprewell (9 asistencija), Ewing (9 skokova) i Houston trojac je New York, te Wallace (10 skokova), Pippen i Stoudamire (8 asistencija) Portlanda. ). Odluku o pobjedniku donio je Patrick Ewing koji je 33 sekunde prije kraja pogodio oba slobodna bacanja, te u slijedćem napadu odlično odigrao obranu na Pippenu.

U Houstonu su domaći Rocketsi lako pobijedili "bikove" iz Chicaga 123:78, što je najteži poraz igrača iz "grada vjetra" u cijeloj povijesti kluba. "Krvnici" Bullsa bili su Williams sa 24, Francis sa 19, te Mobley sa 15 koševa. Kod Bullsa Brand je postigao 24, a Artest 22 koša.

Svi rezultati: New Jersey - Denver 110:112, Houston - Chicago 123:78, Milwaukee - Boston 99:84, Minnesota - Toronto 106:101 (produžetak), Sacramento - La Lakers 89:90, Phoenix - Golden State 90:82, Portland - New York 89:93, Indiana - Philadelphia 101:111, Orlando - Miami 94:69.