Prijateljska utakmica, 20.11.2002., Temišvar, stadion Dan Paltinisanu, gledatelja: 40.000
Suci: Janos Magyebiro (Mađarska), Asandei (Rumunjska), Muresan (Rumunjska)

Daniel Pancu
22'
12
Bogdan Stelea
46'
15
Constantin Schumacher
46'
21
Marius Niculae
46'
17
Adrian Iencsi
50'
16
Lucian Sanmartean
58'
15
Florin Soava
72'
14
Flavius Stoican
72'
13
Ovidiu Petre
86'

Otto Barić

Prvi pogodak u državnom dresu Tomislava Marića donio je prvu punu radost za izbornika Otta Barića. Nakon dva remija i jednog poraza, u četvrtom pokušaju Barić je uspio ostvariti pobjedu, koja će svakako podignuti razinu raspoloženja i vjere u mogućnosti naše nacionalne momčadi. Debitanti Giovanni Rosso i Darijo Srna pokazali su da zaslužuju kockastu majicu, posebno mladi 20 - godišnji Hajdukovac koji je bio ponajbolji igrač susreta.

Slika 1 od 1.

Već u 2. minuti Olić je sam krenuo prema Vintili, ali nije uspio dobro pucati jer su ga dvojica Rumunja sustigla. Sve osim toga, u prvih 45 minuta pripalo je domaćinima, a naš najistaknutiji igrač bio je Stipe Pletikosa, koji je sigurno skidao sve pokušaje Rumunja. Najzreliju prigodu imao je Ganea u 17. minuti, no Pletikosa je ulaskom doslovce u njega, spriječio pogodak, a napadač Stuttgarta zbog ozljede glave morao je napustiti travnjak. Iz sličnog razloga teren je napustio i naš najistureniji napadač Olić, pa su već nakon pola sata oba trenera morala izvršiti prisilne izmjene.

Munteanu, Ilie, Chivu i Contra redom su prijetili našim vratima iz akcija ili slobodnih udaraca, no sve što je išlo u okvir, Pletikosa je s više ili manje lakoće kupio u svoj naručaj. Jedinu kakvu-takvu prijetnju naših vidjeli smo u 36. minuti, kada je Leko ušao u šesnaesterac po desnoj strani, ali umjesto udarca, htio je poslužiti nekog u sredini. Lopta je zapela na nozi obrambenog igrača domaćih.

Utakmica je rezultatski razriješena u 47. minuti. Darijo Srna je beckhamovskom preciznošću pronašao glavu Tomislava Marića na crti peterca domaćina, a napadač Wolfsburga je loptu zakucao iza nemoćnog Stelee za 0:1.

Rumunji su nakon gola opet preuzeli loptu u svoje noge, ali nisu više bili ni izbliza tako opasni kao u prvom dijelu. Uglavnom su nemoćno kružili oko našeg dobro zaključanog šesnaesterca, ali zadnje dodavanje i izrazitu šansu za pogodak nisu dočekali. Štoviše, izrazitije šanse u drugom dijelu imali su naši, koji su u periodu od 75. do 85. minute u nekoliko navrata opasno prijetili Stelei. Najprije je Rosso oduzeo jednu loptu na tridesetak metara od rumunjskih vratiju i krenuo sam prema Stelei, no nije uspio dobro pucati. Leko je u 82. minuti zaprijetio bombom sa oko 25 metara udaljenosti, a minutu kasnije Leko je ubacio za Marija Marića u peterac, no ovaj nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla preko vratiju. Zadnju prijetnju domaćini su složili iz slobodnog udarca minutu prije kraja, no pokušaj Chivua nije bio dovoljno precizan da ugrozi Pletikosu.

Na kraju, naši su proslavili pobjedu koja će vrlo dobro "sjesti" nakon 4 utakmice bez punog uspjeha (Ekvador, Wales, Estonija, Bugarska), bez obzira što je riječ o prijateljskoj utakmici. Igra naše reprezentacije nije nikoga mogla dignuti na noge, no pobjeda će ipak unijeti dašak svježine i val novog optimizma pred nastavak kvalifikacija na proljeće.