Liga prvaka: Manchester i Milan osigurali četvrtfinale

Marko Breljak • srijeda, 26.02.2003.

Juventus niti na svojem terenu nije uspio uzvratiti Manchesteru za prošlotjedni poraz na Old Traffordu. Manchester je pobijedio rezultatom 0:3, i osigurao četvrtfinale krug Lige prvaka. Sljedeći krug osigurao je i Milan, golom iz penala pobijedivši u Moskvi.

Najuzbudljiviji je bio ogled u Dortmundu, gdje je Real tek u sudačkoj nadoknadi izvukao bod, dok je Deportivo uzvratio Baselu za prošlotjedni poraz u Švicarskoj.

Najuzbudljiviju utakmicu u utorak su u Dortmundu odigrali Borussia i Real Madrid. Cijeli susret bio je izuzetno otvoren, a u 23. minuti su Nijemci poveli. Strijelac je bio Koller u 23. minuti. Madrižani su nakon toga preuzeli igru u svoje ruke, Zidane, Ronaldo i Raul su bili vrlo opasni po gol Borrussije, no Lehman je bio vrlo pribran. Šanse su imali i domaćini, a najbliđe su bili Ewerthon i Koller. Tek duboko u sudačkoj nadoknadi uspjeli su Španjolci stići do, mora se priznati, zasluženog izjednačenja. Zidane je pokrenuo akciju, ubacio sa desne strane u šesnaesterac, a zamjena Javier Portillo prizemnim udarcem pogodio za 1:1. Igrala se već 92. minuta, a do kraja susreta domaćini nisu uspjeli ponovo doći u vodstvo.

Vrlo čudan tijek imala je utakmica u Torinu, između Juventusa i Manchestera. Stara Dama krenula je vrlo ambiciozno u susret, no već u osmoj minuti dogodio se presudan detalj. Diego Forlan morao je napustiti igru, a kao zamjena je ušao Velšanin Ryan Giggs. Upravo Giggs sa dva je gola do poluvremena doveo svoju momčad u veliko vodstvo. Prvi gol postigao je u 15. minuti, a drugi u 41., te je Manchester s velikih 0:2 otišao na odmor. Englezi su čekali svoju prigodu, mirno se branili, i pritom bili znatno učinkovitiji. Na poluvremenu je u igru ušao i naš Igor Tudor, umjesto Contea koji se nije najbolje snalazio u prvom poluvremenu. No Torinezi nisu uspjeli doći do preokreta, a gosti su pritom uspjeli još jednom pogoditi mrežu Buffona. Tudor je pokušao vratiti loptu do svojeg vratara, no nisu to učinili najbolje, i Nizozemac van Nistelrooij je to iskoristio te poentirao za konačnih 0:3.

U preostala dva susreta, Lokomotiva - Milan, i Deportivo - Basel, nismo bilo pretjerano mnogo uzbuđenja. Rusi su poraženi u Moskvi, ali kao niti proškog tjedna, ne sa više od jednog gola razlike. Ovaj puta strijelac je bio Rivaldo, ali sa bijele točke. Pretpostavljate, kazneni udarac je skrivljen nad Inzaghijem, a naš Dario Šimić nije ulazio s klupe. Deportivo na Riazoru nije blistao protiv Basela. Strijelac je bio Diego Tristan, već u 4. minuti no nakon pogotka nije bilo mnogo uzbuđenja. Španjolci su prednost uglavnom čuvali do kraja susreta.

Liga prvaka, 26.veljače, 2003.
Skupina C
Lokomotiva - Milan 0:1 (Rivaldo 34-11m); Borusia - Real Madrid (Koller 23; Portillo 90+2)
Skupina D
Juventus - Manchester UTD 0:3 (Giggs 15, 41, Van Nistelrooij 67); Deportivo - Basel 1:0 (Tristan 4)