NBA: Wizardsi sustižu Buckse

Marko Breljak • srijeda, 26.03.2003.

Proteklu noć Milwaukee Bucksi imali su jednu od najtežih zadaća u NBA ligi - susret s San Antonio Spursima. Prema očekivanju, zabilježili su poraz, a najveće iznenađenje zove se Speedy Claxton. Momak je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Parkera, odigrao odličnih 30 minuta, nakon kojih ga je samo jedan skok dijelio od triple-doublea (12 koševa, 11 asistencija, 9 skokova). Naravno, Tim Duncan je isporučio svoju porciju - 31 koš, 10 skokova, a Malick Rose dodao je 18 u pobjedi na gostovanju 107:94. Bucksi su prema običaju bili pravilno raspoređeni (Cassell 19, D. Mason 17, Thomas 15, A. Mason 15), no do pobjede nisu mogli. Skroman je bio i Toni Kukoč, koji je za 19 minuta ubilježio 8 koševa (šut 4/8), 3 skoka, 1 asistenciju, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

Washington je u svojim naporima da uhvate playoff uhvatio vrijednu pobjedu na gostovanju u Portlandu. Najveći razlog tomu je dobra igra Tyronna Lue. Od svojih season-high 21 koša, 10 je postigao u posljednjoj četvrtini. Kod Blazersa se istaknuo tek Bonzi Wells sa 20 koševa, 10 skokova i 6 asistencija. Michael Jordan ubacio je 25, a Jerry Stackhause 24 za vrijednu pobjedu Wizardsa, kojom su se primakli vrlo blizu osmoj poziciji na Istoku i Kukočevim Bucksima.

U preostale tri utakmice nije bilo većih iznenađenja. Lakersi su pobijedili u Atlanti (O'Neal 31, Bryant 28), Timberwolvesi su na domaćem terenu bili bolji od Heata (Garnett 26, Szczerbiak 26), a Cavaliersi su bili bolji od Warriorsa (Davis 28, Ilgauskas 23).