Zimski sportovi

Sölden: Tri skijašice dijele prvo mjesto, Janica 11., a Ana 23.

Davor Sajko, Bruno Pilon • subota, 26.10.2002.

Prvi ovosezonski veleslalom završio je podjelom prvog mjesta. U uzbudljivoj završnici čak su tri skijašice utrku završile u identičnom vremenu, Austrijanka Nicole Hosp, Slovenka Tina Maze i Norvežanka Andrine Flemmen.

Obje hrvatske predstavnice uspjele su završiti premijernu utrku ove sezone; Janica Kostelić na 11. mjestu, dok je mlada Ana Jelušić u svom prvom nastupu u okviru Svjetskog kupa došla i do prvih bodova osvojivši 23. mjesto s startnim broj 71. Tako je subotnji nastup hrvatskih alpinki završio izuzetno uspješno i sutra se od Ivice Kostelića očekuje da ponovi dobre rezultate svojih kolegica.

Slika 2 od 3.

Premijerni nastup veleslalomašica u novoj sezoni Svjetskog kupa bio je iznimno zanimljiv, jer su čak tri skijašice podijelile prvo mjesto što je do sada nezapamćen događaj u 35 godina održavanja toga popularnog skijaškog natjecanja. U austrijskom skijalištu Sölden, po teškim vremenskim uvjetima zbog jakog vjetra, prvo mjesto sa u stotinku sekunde istim rezultatom (1:49.91) ostvarile su Norvežanka Andrine Flemmen, mlada Slovenka Tina Maze i najveće iznenađenje natjecanja Austrijanka Nicole Hosp sa startnim brojem 36.

Nakon pogreške u prvoj vožnji Janica Kostelić bila je 24., ali je bila izvrsna u drugom nastupu i u konačnici zauzela 11. mjesto. Poklonike skijanja u hrvatskoj posebno je razveselila mlada petnaestogodišnja Riječanka Ana Jelušić, koja je sa startnim brojem 71 u prvoj vožnji zauzela 26. mjesto i po prvi puta izborila drugi nastup. Na kraju je ostvarila ukupno 23. vrijeme i u svom prvom nastupu u Svjetskom kupu osvojila i prve bodove.

Slika 1 od 1.

Nicole Hosp je imala fantastičnu drugu vožnju s kojom se sa 11. mjesta iz prvog "laufa" probila na pobjedničko postolje. Slovencima je veliko veselje donijela mlada i vrlo talentirana Tina Maze, a najveća "gubitnica" u pobjedničkoj trojci je Norvežanka Andrine Flemmen, koja je bila vodeća nakon prve vožnje i veliku prednost nije uspjela sačuvati.

Pobjednica Svjetskog kupa u veleslalomu iz prošle godine, Švicarka Sonja Nef ostvarila je šesti rezultat, Šveđanka Anja Paerson je deseta, a prošlogodišnja ukupna pobjednica Svjetskog kupa, Austrijanka Michaela Dorfmeister 12.