Cibona - C. zvezda: Poraz "vukova" u Zagrebu

Davor Sajko, Marko Peris • nedjelja, 08.12.2002.

Slika 3 od 3.

Odigrana je i posljednja utakmica 10. kola Goodyear lige. U najzanimljivijoj utakmici kola košarkaši Cibone uspjeli su još jednom ove godine izgubiti na domaćem parketu. Bolji od njih su večeras bili košarkaši beogradske Crvene zvezde i potpuno zasluženo odnesli bodove iz Zagreba.

Već na samom početku počelo je loše za Cibose. Nakon 4 minute igre bilo je već 12:3 za goste iz Beograda. Sve tamo do 16:7 za Crvenu zvezdu sve koševe za domaćine zabijao je Ward. Potpuno isto kao i u Bologni prije par dana. Ostalih nigdje. Prepuna dvorana bila je vrlo brzo utišana. Dvije minute prije kraja prve četvrtine bilo je 21:10 za goste, velikih +11. Završilo je pak s 25:17, uz čak 10 Wardovih poena.

Vrlo brzo u drugoj četvrtini Ward je dobio i treću osobnu. Bilo je nužno da konačno netko drugi proigra. Kus je odlično zamijenio ponovno vrlo blijedog Planinića, Rimac je povezao par poena u seriji za samo -3; 38:35 tri minute prije poluvremena. Ponadali smo se da će tu Cibona napraviti preokret. Ipak to se nije dogodilo.

Slika 1 od 1.

Uigranim akcijama košarkaši Crvene zvezde lagano su dolazili do pozicije za šut i održavali hladnu glavu u presudnim trenucima. Prije odmora proradio je u par akcija i Prkačin tako da je nakon 20 minuta na semaforu pisalo samo 44:40 za goste.

I onda je došla treća četvrtina. Baš ona u kojoj Cibosi obično imaju velikih problema. No kako su problemi nastupili već u prvom dijelu nadali smo se da će sada proigrati. I dogodilo se. Najprije Rimac a zatim i Prkačin svojim sjajnim akcijama dostižu i prestižu Zvezdu. Priključuje im se i Krasić za Cibonino vodstvo 52:48, 4 minute prije kraja treće četvrtine. Vrlo korektna publika digla se na noge, svi su mislili da se pred njima odvija uvod u Ciboninu pobjedu. Ipak Beograđani nisu tako razmišljali. Potpuno su u igri 5 na 5 nadigrali Cibonu. Sagadin je na klupi preuzeo ploču u svoje ruke što se jasno vidjelo na parketu. Mujezinovićevom tricom Cibosi su ipak završili treću dionicu u svoju korist; 58:57.

Slika 2 od 2.

Sedam minuta prije kraja gosti iz 13. pokušaja za tricu pogađaju prvu i prelaze u vodstvo. Teško je reći što bi bilo da im je ušla koja više jer i ovako Cibona nije uspjela napraviti ništa. Do kraja gosti rutiniranom igrom nisu ispuštali vodstvo. Vrlo važnu ulogu u tim trenucima odigrao je Amrikanac u redovima Crvene zvezde Penn koji je sve zajedno zabio 13 poena. Cibosi su do samog kraja bili na par poena zaostatka. Kus i Rimac su s par dobrih akcija vratili nadu navijačima u uspjeh u ovoj vrlo važnoj utakmici. Ipak u obrani je bio potpuni «propuh». Pravo «šetalište» za goste. Da je Cibona zabila 110 koševa gosti bi sigurno zabili dva više. Tako se ipak pobijediti ne može.

Kod Cibone najbolji su bili Rimac s 20, Kus s 12, Prkačin s 11 te u drugom dijelu neprimjetni Ward s 10 poena. Kod gostiju pored Penna istaknuo se Tica s također 13 poena. Ipak ono čime su se gosti najviše istaknuli je njihova igra a to je ono što Cibona nije večeras imala. Baš kao ni u Bologni.

Uzalud sva kvaliteta ovoga svijeta ukoliko igre nema, a nje definitivno večeras nije bilo. Tužno za onih 6 tisuća duša u K.C. Dražen Petrović. Publika korektna, organizacija još bolja, nedostaje tek ono najvažnije, bodovi.