Euroliga: "Ludilo" u Tivoliju

Ivor Krapac • četvrtak, 12.12.2002.

Slika 1 od 1.

Navijači Union Olimpije su svjedočili još jednoj velikoj pobjedi svoje momčadi - u Tivoliju je s 83:82 "pala" Unicaja iz Malage, košem Vlade Ilijevskog (21 poen) iz hrabrog prodora u posljednjim trenucima. Šesta pobjeda Ljubljančana u skupini B, uz samo dva poraza... Uz junaka večeri odličan je bio i hrvatski dvojac. Marino Baždarić je ubacio 18 poena, a Joško Poljak dodao 10 poena i pet skokova. Pero Dujmović ovaj put nezapažen, sa samo dva poena. Goste je, s 18 poena, predvodio Louis Bullock.

Omjer 6-2, ali s nešto boljom koš-razlikom, u skupini B ima i Tau Ceramica, koja je večeras sa 72:69 prošla Tel Aviv. Iako je Maccabi u drugoj četvrtini imao i 15 koševa prednosti... Hanno Mottola je posljednju utakmicu u baskijskom klubu, trener Duško Ivanović je prije nekoliko dana najavio Finčev odlazak, obilježio sa 16 poena, a "žutima" iz Tel Aviva nije pomogao tradicionalno odlični Nikola Vujčić (19 poena, devet skokova). Montepaschi iz Siene je sa 100:74 "projurio" Kaunasom, uz 33 poena i šest skokova Alphonsa Forda, te 21 poenom i 13 skokova Mirsada Turkcana. U redovima Žalgirisa najbolji Kornel David, s 21 poenom i šest skokova.

Cibona VIP je, uz gostujuću pobjedu protiv AEK-a, dobru vijest dočekala i u Istanbulu. Efes Pilsen je sa 74:62 protiv Albe ostavio berlinski klub pobjedu iza naših prvaka... Serija 15:5, nešto manje od četiri minute do kraja, je riješila sve dvojbe, a nedoumica nema ni u izboru igrača utakmice. To je, s 19 poena, šest skokova i četiri ukradene lopte, opet sjajni Kaspars Kambala, kojeg je u pobjedničkoj momčadi dobro pratio Marcus Brown (17 poena, pet asista). Jurica Golemac je ubacio 11, uz sedam asista. U Albi su se istakli Jovo Stanojević (19 poena) i Quadre Lollis (17 poena, devet skokova).

Skupina C je donijela gostujuću pobjedu Virtusa, 88:74 protiv Asvela, te Olympiacosovih domaćih 78:71 protiv Slaska. Klub iz Bologne je u Lyonu s 21 poenom i devet skokova predvodio Derrick Dial, a za Asvel je najviše, 16 poena i deset skokova, dao Vasco Evtimov. Davor Marcelić je za 15 minuta ostao bez poena (šut 0-1, s trice), tek s jednim skokom. Olympiacos je goste iz Poljske "slomio" uz 22 poena i šest skokova Christosa Harissisa, Slasku nije pomoglo 16 poena Dominika Tomczyka. Alan Gregov je igrao samo tri minute - bez učinka.