Zimski sportovi

NHL: "Petarda" Detroit Redwingsa

Nikola Movrić • srijeda, 20.11.2002.

Sinoć je u NHL bilo odigrano deset utakmica, na kojima su gledateljima bili više nego zadovoljni, pogotovo zbog napadačkog učinka momčadi. Gledatelji su najviše pogodaka vidjeli na utakmici između Caroline Hurricanes i Ottawa Senators.

Momčad Ottawe je bila bolja u prvoj trećini, pogodivši dva pogotka. Strijelca su bila Jason Spezza u 3. minuti i Martin Havlata u 20. minuti. Zatim su u nastavku domaći uspjeli smanjiti rezultat pogotkom Erika Colea u 22. minuti.Nakon toga obje momčadi su sebi stvorile odlične prigode koje nisu uspjeli iskoristiti. Početkom zadnjeg dijela utakmice došlo je do preokreta. Naime domaći su uspjeli pogocima Batesa Battaglie i Rona Francisa povesti 3:2. Samo dvije minute kasnije Marian Hossa uspjeva izjednačiti, a odmah zatim su gosti opet poveli pogotkom Roda Brind'Amoura. Domaći su ipak šest minuta prije kraja uspjeli izjednačiti. Strijelac izjednačujućeg pogotka je bio Radek Bonk. Nakon toga usljedio je produžetak, ali unatoč dobroj igri nijedna momčad nije uspjela postići pogodak, te su se tako razišli rezultatom 4:4.

Dok su ostale momčadi sinoć teško došle do pobjede, je Detroit «pregazio» momčad Calgary Flames rezultatom 5:0. Prvi gol su postigli sa igračem više u 18. minuti utakmice. Nakon lijepe akcije Nicklasa Lindstroma i Bretta Hulla je strijelac bio Jamie McLennan. Već odmah na početku druge trećine domaći su povećali vodstvo na 3:0. Oba pogotka postignuta su u 23. minuti, a strijelca su bila Darren Mccarty i Sergej Fedorov. «Golijada» Detroita nastavila se i u trećoj trećini. U 46. minuti je vodstvo na 4:0 povisio Kirk Maltby, a tri minute prije kraja Kris Draper postiže peti pogodak za Detroit Redwings.

Rezultati sinoćnjih utakmica: Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 4:4, Calgary Flames - Detroit Red Wings 0:5, Atlanta Thrashers - Florida Panthers 4:3 (produžetak), New Jersey Devils - Buffalo Sabres 4:3 (produžetak), New York Rangers - Anaheim Mighty Ducks 3:2 (produžetak), Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 2:0, Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 3:1, Minnesota Wild - Los Angeles Kings 2:2, Washington Capitals - San Jose Sharks 2:3, Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 2:3