Dorina liga: Šibenik Jolly JBS 2 i Croatia se odvojili

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.11.2002.

Košarkašice u Dorina ligi jedine su ovog vikenda bile u natjecateljskom pogonu. Susreti u EWWL i Ožujsko ligi nisu igrani zbog reprezentativnih obveza dok su "dorinašice" igrale susrete sedmog kola.

Vodstvo na ljestvici preuzele su košarkašice Šibenik Jolly JBS 2 pobjedom u Zaprešiću kod Jabuke. Kvaliteta gostujućih košarkašica došla je do izražaja u drugoj četvrtini koju su dobile s 23:11 i tako riješile pitanje pobjednika. Do kraja su prednost samo održavale i slavile konačnim rezultatom 76:55. Tina Periša s 20 te Zubak sa 17 poena bile su najefikasnije kod Šibenčanki, dok je Čizmar s 19 poena bila najefikasnija u domaćem sastavu.

Da su najveći favorit za prolaz u play-off znali smo i prije prvenstva. Košarkašice Croatije sada to dokazuju iz kola u kolo. U sedmom kolu pobijedile su solidnu ekipu Salone na domaćem parketu 79:60. Iako rezultat ne govori da je bilo tako, domaće košarkašice imale su dosta problema s talentiranim gošćama, poglavito u prvoj četvrtini. Zahvaljujući brojnim pogreškama Salonašica u drugoj četvrtini, Croatia odlazi na poluvrijeme s prednošću koju ne ispuštaju do kraja susreta. Ivezić i Ciglar s po 16 poena bile su najefikasnije u domaćem sastavu, dok je Javorčić također sa 16 poena bila najefikasnija u gostujućem sastavu.

Ragusa je dobro krenula u sezonu, ali lagano posustaje. Još jedan poraz ubilježile su u ovom kolu i to na gostovanju u Osijeku kod domaće Murse 82:72. Mursa je na krilima izuzetno raspoložene Maje Mažar (34 poena) slavila u neizvjesnoj završnici. U gostujućem sastavu najefikasnija bila je Vejin s 19 poena.

U posljednjem susretu ovog kola, u Požegi su se sastali domaća Požega i Medveščak. Zagrepčanke su bez većih napora došle do pobjede 73:55. Perić s 27 te Badanjak s 11 poena najefikasnije gostujuće igračice, dok su Leko i Serdar s po 14 poena bile najraspoloženije u domaćem sastavu.

REZULTATI: Jabuka - Šibenik Jolly JBS 2 55:76, Croatia - Salona 79:60, Mursa - Ragusa 82:72, Požega - Medveščak 55:73.