Zimski sportovi

NHL: Anaheim prekinuo Chicagov niz

Tomislav Pacak • ponedjeljak, 02.12.2002.

Nakon uzbudljive subote, nedjelja je donijela malo mirniji dan u National Hockey League, odigrane su samo četiri utakmice. U New Yorku su Rangersi konačno uspjeli dobro odigrati u posljednjoj trećini te svladati Tampa Bay sa 4:3. A izgledao je da će se dogoditi baš suporotno, "Munje" su u minutu i pol golovima Roya i St. Louisa promijenili 1:2 u 3:2. Ipak, posljednje tri minute utakmice pripale su domaćima - u razmaku od samo 18 sekundi Ronald Petrrovicky i Pavel Bure ponovno su promjenili rezultat, i postavili konačnih 4:3. Bure je prije toga dodao još jedan gol, dok je Petr Nedved upisao jedan gol te asist kod oba gola "Ruske rakete".

Detroit je pružio relativno blijedu partiju protiv Calgarya, koji je natpucao prvake sa 33-18. Ipak, presudio je vratar Red Wingsa Curtis Joseph koji je obranio 31 udarac Flamesa, dok su se za golove pobrinuli Avery, Shanahan, Zetterberg te Fedorov (u praznu mrežu). Craig Conroy i Jarome Iginla bili su strijelci za Calgary, koji je izgubio i desetu od posljednjih jedanaest utakmica. Anaheim je, pak, zaustavio niz Chicaga od šest utakmica bez poraza slavivši sa 3:2. Svi pogoci pali su u prvoj trećini, koju su sjajno otvorili domaćini i uvjerljivo poveli golovima Kariye, Chovinarda i Kjellberga. Žamnov i Arnason bili su strijelci za Blackhawkse, koji kojih je odličan u svom NHL debiju bio vratar Craig Andersson - nakon početne nesigurnosti, Andersson je obranio 23 udarca "Moćnih pataka".

NHL, 1. prosinca: NY Rangers - Tampa Bay 4:3; Atlanta - Washington 5:4; Detroit - Calgary 4:2; Anaheim - Chicago 3:2;