Dvostruko – dvostruki učinak Žana Tabaka

Bruno Pilon • ponedjeljak, 09.12.2002.

U desetom kolu košarkaškog prvenstva Španjolske iskazao se Žan Tabak u dresu Joventuta iz Badalone. U pobjedi nad Aunacableom (84:77), Tabak je ostvario dvostruko – dvostruki učinak, 20 poena i 11 skokova za 36 minuta provedenih u igri. Bivši hrvatski reprezentativac bio je nepogrešiv u šutu iz igre s devet ubačaja iz devet pokušaja.

Još jedan iskusni hrvatski košarkaš bio je uspješan na španjolskom parketu. Velimir Perasović je s 26 poena, tri skoka i tri dodavanja, odveo svoj Alicante do pobjede na gostovanju god posljednjeplasirane Granade (73:80). Mario Stojić je dobio 17 minuta u dresu Alicantea, ali to mu nije bilo dovoljno da bi se upisao među strijelce.

Damir Mulaomerović pokrenuo je mnoge stvari u Real Madridu na bolje, pa je "kraljevski klub" na gostovanju kod Valladolida slavio s 80:75, a "Mula" je ubacio 13 poena, te pet puta uspješno asistirao. Od hrvatskih košarkaša jedino je Veljko Mršić doživio neuspjeh sa Casademontom na gostovanju kod Tau Ceramice. Bilo je 84:79 za domaćina, a Mršić je ubacio osam poena, te imao četiri dodavanja i dva skoka.

Nakon pobjede protiv Cibone u Euroligi, ekipa Skippera, pod vodstvom Jasmina Repeše, upisala je domaću pobjedu protiv Viole sa 77:67. Mate Skelin je za Skipper ubacio osam poena, te pet puta uspješno skočio. Siniša Kelečević (15 poena, šest skokova) i Ivica Marić (10 poena i dva dodavanja) sudjelovali su u porazu Triestea na gostovanju kod Pippo Milana (86:73). Avelino je na svom parketu izgubio od Cantua sa 76:86, a Ante Grgurević je za domaće ostvario 13 skokova i devet poena.

U derbi utakmici poljskog košarkaškog prvenstva Sopot je u gostima svladao Slask sa 95:92. Josip Vranković je za pobjedničku ekipu ubacio 17 poena, dok se Alan Gregov nije upisao među strijelce Slaska. Davor Marcelić je u pobjedi Asvela kod Vichya (72:78) sudjelovao sa šest poena i tri skoka.