Euroliga: Sjajni Mulaomerović "razbio" Partizana

Marko Peris • srijeda, 11.12.2002.

Odigrano je prvih pet utakmica osmog kola Europske lige. Barcelona je doživjela još jedan poraz. Njihov "krvnik" je ponovno bio Repeša. U manje od mjesec dana Repeša je tako dva puta uspio nadmudriti Pešića i njegove zvijezde. Ovaj puta Jasmin je bio na klupi talijanskog Skippera. Završilo je s uvjerljivih 82:70 za domaćine. Delfino je bio najefikasniji kod pobjednika s svojim 21 poenom i 11 skokova. Galanda je dodao njih 18, dok je jedan koš manje uknjižio Basile. Kad se sve tomu pridoda i Pozzecco s svojih 14 poena i čak 9 asista jasno je kako su se proveli Katalonci u Bologni. Naši vrlo slabi; Skelin 2 poena, Kovačić bez koša iz četiri pokušaja da loptu ubaci kroz koš. Kod "Barce" bolji od ostalih bili su tek Fučka s 19 koševa te 8 skokova i Navarro s istim brojem poena. Nitko drugi nije ubacio dvoznamenkasti broj koševa kroz Skipperovu mrežicu, a tako se teško pobijeđuje. U drugoj utakmici Cibonine skupine Benneton je ostvario vrlo važnu pobjedu u gostima kod Ortheza pobjedivši Francuze s 93:88. Odlučujuća je bila druga četvrtina koju su gosti dobili s čak 12 poena viška. Najzaslužniji za takav rasplet bio je Langdon koji se zaustavio na 20 poena i 5 asista, Bulleri je dodao 19 koševa i 7 skokova dok se Nicola zadovoljio s 16 ubačaja. Bilo je to puno previše za domaće koji se ovim porazom bitno udaljuju od plasmana među 16 najboljih. Naš Lončar kod pobjednika u 3 minute nije pokazao ništa. Kod domaćina Hill i Sellers su zabili po 18 koševa što je bilo dovoljno tek za dostojan poraz kod kuće.

U skupini B odigrana je samo jedna utakmica. Budućnost opet nije uspjela pobijediti kod kuće. Ovaj put prejaki su bili atenski "zeleni", Panathinaikos, koji su utakmici prelomili u svoju korist u trećoj četvrtini. Fotsis je izludio obranu domaćina s čak 25 koševa ali i 6 skokova te 5 asista. Još četvorica igrača ubacila su dvoznamenkasti broj koševa za na kraju ipak prilično laganu pobjedu; 92:84. Žuža nije ulazio u igru.

U skupini C odigrana su večeras dva susreta bez iznenađenja. CSKA je u Moskvi dočekao turskog Ulkera da u izravnom dvoboju odluče o tome tko će ostati na vrhu skupine C. Po očekivanju bodovi su ostali u Moskvi. Već u prvoj četvrtini domaćini su poveli s 11 koševa i tu prednost rutinski držali tokom utakmice. Najbolji je bio Hatzivrettas s 22 poena dok je Alexander postigao 20 koševa i 6 puta uspješno skočio. Kod poraženih jedini za istaknuti tek Booker s 19 uknjiženih koševa. Ostali dosta ispod svojih mogućnosti. Završni rezultat čak + 16 za CSKA; 78:62. Drugu utakmicu skupine C obilježio je jedan Hrvat. Pogađate riječ je o sjajnom Mulaomeroviću koji ponovno igra u životnoj formi. Dolazak u Real ga je preporodio. Večeras je gotovo sam razbio beogradskog Partizana utrpavši mu 20 koševa te pritom uknjiživši 4 asista, 3 ukradene lopte i fenomenalan šut za tri poena 4/6. Kod Partizana najbolji je bio po običaju Vujanić, večeras s 21 poenom. Isto tako po običaju čovjek nije mogao sam i Partizan je jš jednom prilično uvjerljivo izgubio. Završilo je s 89:78 za kraljevski klub.