Euroliga: Sve po želji Cibone

Marko Peris • petak, 10.01.2003.

Slika 1 od 1.

Odigrano je i preostalih šest utakimica 10. kola Eurolige, po dvije utakmice u svakoj skupini. U nama najzanimljivijoj skupini A sve je završilo baš onako kako smo to priželjkivali. Alba i Orthez upisali su nove poraze i tako ostali na dvije pobjede manje od Cibone.

Benneton se kod kuće lako obračunao s Albom. Završilo je s konačnih 107:81 za domaće. Edney i Langdon predvodili su «raznobojne» s 18 koševa svaki, Marconato je dodao 15 istih ali i 10 skokova dok se Garbajosa zaustavio na 14 koševa. Naš Lončar proveo je u igri čak 14 minuta, postigao 4 poena, 1 skok i 1 ukradenu loptu. Kod Albe jedini za istaknuti tek Pešić s 25 koševa. Ostali vrlo slabi.

Ništa bolje nije prošao ni Orthez na domaćem parketu protiv snažne Barcelone. Od samog početka Katalonci su nametnuli svoj ritam i već na poluvremenu vodili s 10-tak poena. Na kraju 84:72 za goste. Najzaslužniji za takav rasplet bili su Jasikevičius s 20 te Bodiroga s 15 poena. Fučka je postigao 12 za laganu gostujuću pobjedu. Kod domaćih najbolji po običaju Sellers s 20 koševa i 6 skokova. Ipak nedovoljno protiv Barce.

Slika 2 od 2.

U Podgorici susret starih poznanika iz Goodyear lige. Olimpija po očekivanju bolja. I to uvjerljivo. Budućnost je ostala na – 19; 81:100. Stotka u gostima, Ljubljančanima stvarno svaka čast. Jurak i Boisa po 18, Baždarić i Ilievski po 11 te Poljak s 14 koševa bili su najefikasniji kod pobjednika. Brown najbolji kod Budućnosti s 18 koševa i 10 skokova; po običaju nedovoljno za pobjedu.

U drugoj utakmici skupine B veliki Maccabi se još malo udaljio od drugog kruga Eurolige. Još jednom izgubio je kod kuće. Ovoga puta bolji je bio atenski Panathinaikos s 86:79. Laković s 19 poena, Middleton s 18 te Kutluay s 14 i Fotsis s ubačajem manje bili su previše za našeg Vujčića i društvo. Vujčić je večeras ostao na 12 poena dok je najefikasniji kod sve lošijeg Maccabija bio Lewis s 17 koševa.

I ostala je skupina C u kojoj je Slask izgubio još jednu kod kuće. Ovaj put bolji su bili dečki iz Reala. Završilo je s 71:65. Tokom cijelog susreta gosti su vodili i nijednog trenutka njihova pobjeda nije bila upitna. Mumbru s 19 koševa najbolji kod Madrižana. Alston je dodao svojih 15 poena i 8 skokova za očekivane gostujuće bodove Reala.

Ljepotica kola odigrana je u Ateni gdje su snage odmjerili Olympiacos i moćni CSKA. Vodili su Grci čitavu utakmicu, na poluvremenu s 5 razlike, na kraju treće četvrtine s 3 koša ali onda ipak na kraju izgubili dobiveno. Nije im pomogao ni sjajni Evans s svojim 21 poenom. Kada je najviše trebalo Moskovljani su bili najjači. Hatzivrettas s 17 poena te Panov i Alexander s po 13 koševa i 6 skokova pokazali su se na kraju ipak prevelikim zalogajem za domaće dečke iz Pireja.