Vodeni sportovi

Odluka o prvaku pada u Dubrovniku

Bernard Jurišić • srijeda, 07.05.2003.

Vaterpolisti Mladosti uspjeli su minimalno s 11:10 (3:2, 4:5, 2:3, 2:0) pobijediti Jug CO i tako još jednom izjednačiti seriju, na 2-2. Tako će odluka o prvaku države pasti u subotu u Dubrovniku.

Mladost - Jug 11:10 (3:2, 4:5, 2:3, 2:0)

Zagreb, 7. 5. 2003. Plivalište uz Savu
Mladost: Vićan, Kucarov, Jelača, Šimenc 2, Oreb 1, Štritof 1, Vrbičić 1, Milaković, Primorac 2, Koljanin 1, Čomahidze, Rogin, V. Kobeščak 3, Perčinić
Trener: Bonačić
Jug CO: Volarević, Vranješ 1, Burić, Računica 1, Kržić, Smodlaka 1, Medan, Ivaniš 2, Bošković 3, Bailey 1, Drobac, Fatović 1, Karač, Balić
Trener: Đuho

Slika 1 od 2.

Presudni događaji u četvrtoj utakmici zbili su se u posljednje dvije minute. Najprije je Jug imao četverac pri rezultatu 10:10 minutu i pol prije kraja, no suci nisu sankcionirali očigledno ometanje izvođača Alena Boškovića od strane dvojice igrača Mladosti. Boškovićev šut ukrotio je vratar domaćina Vićan. U kontri je Tomislav Primorac pogodio za 11:10 i pobjedu Zagrepčana.

Odluka o tituli tako će pasti u subotu u petom susretu, pred sigurno punim tribinama gruškog bazena u Dubrovniku.