Cibona nastavila pobjedničku tradiciju u Splitu

Bernard Jurišić, Ivor Krapac • subota, 10.05.2003.

Cibona VIP ekspresno se oporavila od jakog zadarskog "šamara". U 11. kolu Ožujsko Lige za prvaka "cibosi" su nastavili tradiciju uspješnih nastupa u Splitu, uz 76:69 protiv "žutih", koji više od tri godine ne znaju za domaću pobjedu nad zagrebačkim rivalima. Nije pomogla ni konačno ispunjena dvorana na "Gripama"...

Junak gostujuće pobjede bio je Slaven Rimac, s 27 poena, a treba istaknuti i nesreću Nikole Prkačina već u prvoj minuti - dogodila mu se ruptura zadnje lože, zbog koje bi mogao pauzirati do kraja sezone... Domaće je predvodio Dino Rađa, s 19 poena, Jure Zdovc dodao je 15 poena, no potpuno je zakazao Josip Sesar, sa samo četiri koša, uz 1-14 iz igre. "Žutima" ovaj poraz, ipak, vjerojatno neće odnijeti puno što se tiče statusa na ljestvici - za prvo mjesto uoči doigravanja ionako će morati slaviti protiv Zadra, u 13. kolu.

Zadrani su večeras jedva izvukli domaću pobjedu protiv Hirona. Završilo je s 85:84, nakon što su gosti vodili većim dijelom utakmice, a u zadnjih 20 sekundi, kod jednog poena prednosti za Zadar, propustili i posljednji napad... U kakvoj "rupi" su bili domaćini dovoljno govori da je Hiron više puta imao dvoznamekastu prednost, a krajem prve četvrtine čak i "plus 16", 26:10. Michael Meeks zabio je 20 za pobjednike, a Zdravko Vučković 21 poen za zamalo senzacionalne "hironovce".

Zagreb je naplatio još jednu "ratu" uzvrata Svjetlost Brodu za poraz u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića. Brođani su na svom parketu "stradali" sa 108:69... Ivan Tomas ubacio je 19, Damir Miljković 18, a Marko Morić 17 poena, pa domaćima, koji su opet bili bez ozljeđenog Marka Piplovića, nije previše pomogao 21 poen Darka Pezera.

Istra je, nakon ranijeg niza od devet poraza, došla i do druge uzastopne pobjede, 93:87 protiv Hermes Analitice. U prvoj četvrtini Puljani su "pobjegli" do devet razlike, 30:21, u drugoj i trećoj zamalo sve "prosuli", Hermes je okrenuo na 71:64, no ipak ih je izvukla posljednja dionica, koju su dobili s 29:16, za konačno slavlje... Marin Pestić zabio je 25, a Mujo Tuljković 21 poen za domaće, dok je Zagrepčane, s 25 poena, predvodio Vlado Pašalić.