Euroliga: Uvjerljivi CSKA

Ivor Krapac • srijeda, 26.03.2003.

Slika 1 od 1.

Cibona VIP nije dočekala neočekivanu pomoć Unicaje - igrači iz Malage nisu imali većih izgleda u Moskvi, CSKA ih je "slomio" s 89:70. Ruski klub je, tako, uhvatio priključak s Efes Pilsenom na vrhu skupine D, uz omjer 3-1, pobjedu više od "cibosa"...

Gosti su imali prednost, 25:21, nakon prve četvrtine, no nisu izdržali nalet CSKA u drugoj dionici. Dvije serije, 10:2 i 9:1, odvele su Ruse do velikog preokreta, vodstva 40:31... Kraj nada za momčad Božidara Maljkovića - više se nisu mogli vratiti u utakmicu. Najviše ih je "uništavao" Aleksandar Bašminov, s 20 poena i četiri skoka, a pridodao se i Victor Alexander (16 poena, šest skokova). Unicaju je predvodio Chuck Kornegay, s 14 poena i šest skokova.

Montepaschi i dalje "juri" skupinom E - četiri kola, četiri pobjede... Niz je nastavljen u Istanbulu, s 92:80 protiv Ülkera, u utakmici u kojoj su vodili od prve do posljednje minute. Momčad koja se "na mala vrata", kao najbolji šestoplasirani u tri skupine prvog kruga, probila među posljednjih 16 nastavlja s iznenađenjima, danas uz 19 poena Alphonsa Forda. Dušan Vukčević i Mirsad Turkcan (sedam skokova) dodali su po 18, previše za Turke, kojima nije pomoglo 16 poena Haruna Erdenaya.

Najzvučniji dvoboj večeri odigran je u skupini F, u Vitoriji, uz loš kraj za domaću momčad i navijače. Benetton je s 84:75 pobijedio Tau Ceramicu, izbacivši je iz konkurencije za Final Four u Barceloni... Igrači Ettorea Messine su, pak, i dalje čvrsto na tom putu - imaju omjer 4-0, a "za leđima" im je Maccabi, koji sutrašnjom eventualnom pobjedom protiv Virtusa može doći do 3-1.

U večerašnjoj utakmici Benetton je sve riješio sjajnom trećom četvrtinom - Tau je na poluvremenu imao 42:40, a nakon 30 minuta bilo je devet viška za Talijane, 69:60. Ovaj put su, u redovima "ujedinjenih boja", Amerikance zasjenili domaći igrači - Massimo Bulleri sa 16 poena, a Denis Marconato s 14 poena i osam skokova. Krešimira Lončara opet nije bilo na parketu... Argentinac Andres Nocioni je upisao 14 poena i sedam skokova za "potonule" domaćine.