Dvije pobjede Dinama u Mađarskoj

Bojan Purić • srijeda, 30.08.2000.

Na mini-turneji u susjednoj Mađarskoj, Dinamova momčad zabilježila je dvije pobjede. Prva utakmica igrana je u ponedjeljak između kluba koji slavi svoju 100. obljetnicu postojanja, slavnog Ferencvarosa i našeg višestrukog prvaka. Dinamo nije imao razumijevanja za slavlje domaćih i odnio je konačni trijumf omjerom 2:1. 1500 gledatelja na stadionu zeleno-bijelih vidjelo je pogodak Vena za domaće, te Igora Cvitanovića i mladog Jerka Leke za Dinamo. Za hrvatskog prvaka igrali su: Butina, Antolić, Krznar, Pilipović, Drpić, Sesar, Oliveira, Leko, Šokota, Agić i Cvitanović, a u kasnijem tijeku utakmice priliku su dobili još i Vasilj, Bazina, Polovanec, M. Jurić, Abramović, Bosnar, Gavranović i Koretić.

"Zadovoljan sam ovim što su moji dečki pokazali protiv Mađara", kazao je u svom već prepoznatljivom "odmjerenom" stilu trener modrih Marijan Vlak. U drugoj utakmici "ceh" je platio trećeligaš Balaton Füred. Dinamo je pobijedio 5:1, premda igra modrih u drugom poluvremenu i nije bila impresivna. Pred 250 gledatelja pogotke su postigli Igor Cvitanović i Mario Bazina po dva, te sve bolji Domagoj Abramović, proizvod neiscrpne omladinske škole "Hitrec-Kacian". Čast domaćih spasio je Beni četiri minute prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Za Dinamo su igrali: Vasilj, Antolić, Krznar, Drpić, Pilipović, Bosnar, Bazina, M. Jurić, Cvitanović, Oliveira i Abramović, te u drugom dijelu: Turina, Sesar, Koretić, Gavranović, Blaškić, Leko i Polovanec. Zalaganjem su se istakli Igor Cvitanović i nova akvizicija modrih Jose Alex Oliveira iz Brazila.

Ovi rezultati su, podsjetimo, postignuti bez članova "A" i "U-21" hrvatske reprezentacije, te članova slovenske, bošnjačke i makedonske vrste.