Juniori na kraju treći

Marko Peris • ponedjeljak, 07.07.2003.

Juniorska košarkaška reprezentacija Hrvatske odigrala je i posljednju utakmicu na pripremnom turniru u Grčkoj. Naši mladići doživjeli su večeras i svoj drugi poraz na ovom vrlo jakom turniru. Bolji do njih, nakon produžetka, bili su njihovi vršnjaci iz Australije.

Počeli su naši dečki dosta loše, gubili nakon 10 minuta igre s 26:19. Ipak polako se "bude" te se na odmor odlazi s vodstvom Hrvatske; 48:45. U trećoj četvrtini ponovno dominiraju Australci, koji su ranije pobijedili i Grke i Argentince, i bježe nam na sedam koševa razlike. Pašalić i kompanija i tu prednost uspjevaju "neutralizirati" te osiguravaju produžetak. Ipak tu stajemo, nije bilo snage za nešto više u dodatnim minutama. Završilo je s konačnih 104:101 za odličnu momčad Australije.

Unatoč porazu naši su pokazali puno i ovim utakmicama najavili da će se boriti za sam vrh. Večeras kod Hrvatske najefikasniji Pašalić s čak 27 poena. Ukić i danas odlični Tomas uknjižili su svaki po 22 koša. Sve to ipak bilo je nedovoljno za pobjedu.

Na taj način Hrvatska je turnir završila na trećem mjestu, s dva poraza i jednom pobjedom. Najbolja je Australije, druga Grčka dok je Argentina ostala bez pobjede.

Ostala su još samo tri dana do početka Svjetskog prvenstva. Hrvatska svoju prvu utakmicu igra protiv Litve u četvrtak, 10.07. Po svemu viđenom možemo očekivati lijepe vijesti iz Grčke sljedećih dana.