SP juniori: Australija prvak Svijeta!

Marko Peris • nedjelja, 20.07.2003.

Košarkaška juniorska reprezentacija Australije postala je večeras u Grčkoj svjetski prvak i taj naslov će nositi sljedeće četiri godine do sljedećeg skupa najboljih na Svijetu. Večeras su u jednoj sjajnoj utakmici bili bolji od Litve s konačnih, ogromnih i uvjerljivih 126:92!

Slika 1 od 1.

Počeli su Australci od samog početka u svom ritmu. Nakon 10 minuta bilo je +10, na odmoru već +21, a nakon treće četvrtine Austalija je već bila na 100 postignutih poena. Fantastično! Što drugo reći o takovoj jednoj utakmici. Bogut ponovno kao s nekog drugog planeta. Na kraju velikih 35 poena i 14 skokova. Nevjerojatan je taj dečko, naše "gore list"! Još jedan Australac išao je do 30 koševa, prezime mu je Marcovic. Poznato? Sjajni igrači i sjajna momčad. Litvanci pak potpuno razbijeni. Tek je Kleiza bio nešto bolji od ostalih s 26 poena. Iskreno dečki su dali sve od sebe. Ova Australija bila je zaista prejaka. Daleko najbolja na turniru.

SAD su osvojile peto mjesto nakon tijesne pobjede protiv Portorika 82:80 dok su Slovenci završili prvenstvo na 7. mjestu. Oni su danas uspjeli pobijediti, također u vrlo napetoj završnici, Tursku s konačnih 67:63.

U borbi za 9. mjesto Venecuela je pobijedila Argentinu s 78:76. Igrači i vodstvo reprezentacije Venecuele su s oduševljenjem napustili teren, kao da su prvaci, sretni što su uspjeli prvenstvo završiti na 9. mjestu. Nigerija je pak u najranijoj utakmici dana lagano pobijedila Koreju i tako prvenstvo zaključila na 11. mjestu. Završilo je s uvjerljivih 99:70. Sve zajedno slabo za Nigerijce s obzirom na ono kakva su očekivanja bila prije prvenstva.