NBA: Lakersi, Sixersi i Kingsi izjednačili na 2-2

Bojan Poturica • ponedjeljak, 12.05.2003.

Mnogi su već mislili da je to kraj velike dinastije, nakon što su u drugoj četvrtini gubili 16 koševa. No Lakersi su se vratili i svladali Spurse 99:95 u još jednoj nezaboravnoj utakmici u Staples Centeru. Phil Jackson je propustio susret zbog začepljenja arterije, no Kobe i Shaq ponovno su priredili show i vratili svoju momčad u "igru". Sixersi i Kingsi također su izjednačili...

Lakersi su još jednom pokazali veliko srce i snažan katakter. Iako Phil Jackson nije sjedio na klupi, "jezerčani" su utakmicu dobili na veličanstven način i tako izjednačili seriju. Jacksonu je preporučeno da propusti susret zbog začepljenja arterije. U svakom slučaju i bolje za njega jer bi sigurno doživio srčani udar. Phil je prije utakmice i na poluvremenu nazvao asistenta Jima Cleamonsa koji je vodio momčad i dao mu upute. Lakersi su u drugoj četvrtini gubili i sa po 16 koševa razlike, a onda su na poluvremenu smanjili na sedam. 2 minute i 54 sekunde prije kraja treće četvrtine Spursi su imali +9, a Cleamons je pozvao timeout i "napalio" Lakerse koji su na kraju treće četvrtine vodili sa četiri koša. Spursi su poveli minutu i 31 sekundu prije kraja, ali su Lakersi zaključili utakmicu sa šest slobodnih bacanja Kobea i Shaqa.

Bryant je zabio 35 koševa, O'Neal 29 (ugrabio je i 17 skokova, 5 asistencija, 4 blokade), a Derek Fisher (17 koševa) je odradio veliku rolu u drugom poluvremenu. "To je srce prvaka. Nikada ne odustajemo, svi to znate. Mi ćemo naći način da pobijedimo. Jednostavno odbijamo izgubiti", rekao je Kobe koji je Lakerse vodio u još jednom veličanstvenom come-backu. Tim Duncan (36 koševa, 9 skokova) je bio najbolji kod Spursa. Peta utakmica igra se u utorak u San Antoniju i Spursi moraju pobijediti žele li proći dalje.

Povratak Chaunceya Billupsa nije puno pomogao Pistonsima. Sixersi su predvođeni Allenom Iversonom (36 koševa, 11 asistencija, 5 ukradenih lopti) došli do izjednačenja u seriji. Osim Iversona još su četvorica Sixersa ubilježila dvoznamenkast učinak. Richard Hamilton je s 30 koševa predvodio Pistonse.

Kingsi su poput Lakersa i Sixersa uspjeli izjednačiti. Iako će ostatak playoffa igrati bez Chrisa Webbera, "kraljevi" su pokazali da se neće predati. Mavsi neće imati lak posao u preostalim utakmica jer su Kingsi veoma kvalitetna momčad i bez svoje najveće zvijezde. Hedo Turkoglu je s 17 koševa vodio šestoricu igrača Kingsa koji su zabili preko deset koševa, a Doug Christie (13 koševa, 11 skokova, 7 asistencija) je odigrao vrlo dobro u svim segmentima. Michael Finley i Raja Bell s po 16 koševa najbolji kod Mavsa.

Rezultati - NBA doigravanje, 11. svibanj 2003.
Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 99:95 (2-2)
Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 95:82 (2-2)
Sacramento Kings - Dallas Mavericks 99:83 (2-2)