Split CO i Cibona slavili u prvim utakmicama

Bojan Poturica, Marko Peris • nedjelja, 25.05.2003.

Košarkaši Split CO-a su slavili u prvoj utakmici doigravanja protiv Zagreba sa 98:71. Josip Sesar je s 32 koša predvodio svoju momčad protiv "mrava". Cibona je odigrala jednu od najboljih partija od dolaska Aleksandra Petrovića na klupu, te je slavila u Jazinama s 81:76, a u ključnim trenucima odlično je odigrao Zoran Planinić.

Slika 1 od 2.

Cibosi su utakmicu otvorili puno odlučnije i povezanije u igri, kako u obrani tako i u napadu. Ipak to se nije vidjelo na semaforu sve tamo do 15. minute utakmice kada gosti predvođeni konačno sjajnim Planinićem i Rimcem rade seriju 12:0 u nepune četiri minute. Aco je čuvanje najjačeg zadarskog oružja, Popovića, povjerio Mamiću i to se pokazalo vrlo dobrim rješenjem. Na početku drugog dijela Cibosi još jednom bježe u seriji od 8:0 za velikih 60:42 u 26. minuti utakmice. Nitko u dvorani nije mogao vjerovati da je Zadar tako nadigran. Ipak Zadrani kao Zadrani skupljaju zadnje atome snage i prije svega odličnim šuterskim izdanjem Meeksa dolaze čak i do prilike za potpuni preokret. U zadnju minutu utakmice ulazi se sa samo +1 u korist gostiju iz Zagreba. Tada loptu u ruke uzima Rimac i postiže četiri poena u nizu. Planinić i Štimac svojim su završnim poenima samo potvrdili da će Cibona u Zagrebu u utorak imati match loptu. Sve je u njihovim rukama. Rimac je na kraju ubacio 19, Planinić njih 18 međutim najbolji strijelac Cibone bio je baš Zadranin Ružić s 20 postignutih koševa. Kod Zadra najefikasniji Meeks s 24 dok je Popović ipak uspio zabiti 19. Nakon Splita i Zadra su Cibosi nadigrali u gostima; "krila su narasla" kao nikada prije ove sezone a i BBB su najavili svoj povratak u Draženov hram. Sve je spremno za Ciboninu feštu u utorak; samo pitanje je što o tome misle Zadrani...

Košarkaši Splita su pak, baš kao što se to i očekivalo, lagano obavili posao s "mravima" iz Zagreba. Imali su gosti u 17. minuti i 19:10 ali su onda stali. Uništio ih je njihov bivši suigrač Sesar koji im je zabio čak 32 poena. Najbliže su Zagrepčani došli na -9; 67:58 u 29. minuti, međutim to je bilo sve od njih. Vidaković s 15 te I.Tomas s 14 bili su najbolji kod lošijih dok su se kod Splita uz Josipa istaknuli Žižić s 17 te Ukić i Rađa s po 16 postignutih poena. Puno previše za goste. Teško je očekivati da će morati još jednom dolaziti do Splita.