Split CO i Cibona iz dvokoraka u finale

Ivor Krapac • utorak, 27.05.2003.

U Trnskom su košarkaši Split CO pobjedom protiv domaćeg Zagreba osigurali plasman u finale, dok su u raspjevanom KC Dražena Petrovića "vukovi" doslovno protutnjali preko Zadra i drugom pobjedom osigurali plasman u finale.

Splitski "žuti" uvjerljivo su dobili i treći susret s "mravima" iz Trnskog u samo sedam dana. Nakon posljednjeg kola "Ožujsko" lige za prvaka i prve utakmice polufinala, danas popodne završilo je s 86:68 za momčad Petra Skansija.

Prvi nagoviještaj splitske pobjede bila je serija od 12:0, koja im je pomogla da nakon prvih deset minuta vode s četiri razlike, 23:19. Početkom druge dionice Zagreb se vratio do 27:27, no to je bio tek uvod u novi niz gostiju, za "plus deset", 44:34, na poluvremenu. U 25. minuti već je bilo osamnaest "viška" za Splićane, 58:40, što je značilo kraj nade za "mrave"...

Vodeći tercet "žutih" i danas je obavio posao. Josip Sesar ubacio je 22, Andrija Žižić 19, a Dino Rađa 15 poena, uz 13 skokova. Jure Zdovc dodao je po osam poena i asistencija, te četiri osvojene lopte... Domaćima nije previše pomoglo 17 poena Ivana Tomasa, koji je pucao tek 6-17 iz igre. Iznad deset bio je još samo Damir Miljković, s 11 poena.