Alkar i Focus 100%

Branimir Korać • četvrtak, 08.05.2003.

Dok se u Ligi Ožujsko igra doigravanje za prvaka države, u tijeku je i Liga o ulazak u prvu hrvatsku košarkašku ligu. Već su odigrana dva kola kvalifikacija, a nakon dva kola u najboljoj situaciji nalaze se Alkar i Focus. Inače, u Ožujsko ligu ulaze dva prvoplasirana kluba iz ovih kvalifikacija koje se igraju po principu svatko sa svakim, znači po ligaškom sustavu.

U drugom kolu igrane su tri izjednačene utakmice. Focus je u svojoj dvorani u Varaždinu bio bolji od Zaboka 84:70. Focušanima je bilo puno teže no što to rezultat kazuje. Gosti su se dobro držali prve tri četvrtine, da bi im u posljednjoj ponestalo snage što su domaćini vrlo dobro iskoristili. U sastavu Focusa najučinkovitiji bili su Nelson koji je postigao 17 poena te Bizaca s 19 poena. Kod Zaboka najefikasniji Rezo s 20 poena te Ninčević s 19 poena. Alkar je pobjedom u Virovitici nad istoimenim domaćinom potvrdio ulogu favorita za ulazak u društvo najboljih.Gosti su od prvog trenutka kontrolirali igru i rezultat, a ključna je bila treća četvrtina koju su Alkari dobili 21:12. Konačni rezultat glasio je 79:66.Žitko, koji je postigao 27 poena, te Džapo s 21 poenom bili su nerješive enigme za obranu Virovitičana. U domaćoj momčadi najefikasniji bili su Sabljić sa 16 poena te Jarosevikis s 15 poena.

Za iznenađenje su se pobrinuli košarkaši Crikvenice koji su na gostovanju svladali Šanac u Karlovcu 81:77. Unatoč vodstvu tijekom 30 minuta igre, Karlovčani su ponovo odigrali katastrofalnih posljednjih deset minuta što je dovelo do novog poraza. Prvo ime u sastavu pobjedničke momčadi bioje Novak koji je postigao 24 poena, a dobru pomoć imao je u Brošku (21 poena) te Macuri (18 poena). Kod Karlovčana jedini vrijedan spomena Omerhodžić (25 poena).