Šibenik i Gospić poveli

Branimir Korać • ponedjeljak, 12.05.2003.

Sve smo bliži raspletu u Dorina ligi. Ovoga vikenda na rasporedu su bile prve polufinalne utakmice doigravanja za pvakinje Hrvatske. Korak bliže finalu došli su favoriti Šibenik Jolly JBS i Gospić Industrogradnja koji su slavili u prvim utakmicama.

Šibenik je u svojoj dvorani bio bolji od Montmontaže 89:67. Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, domaće košarkašice do veće prednosti dolaze u drugom dijelu koji dobivaju rezultatom 26:12. Do kraja susreta, tu su visoku prednost samo održavale. Najefikasnije u domaćem sastavu bile su Erceg (22 poena), Zanze (21 poen) te Lelas (16 poena). Kod gošći najefikasnije Fabbri (21 poen) te Špac (15 poena).

Gospić je poput Šibenčanki bio uvjerljiv u susretu protiv Croatie. Konačni rezultat glasio je 95:70. Iako su na poluvremenu igračice Croatie vodile (41:39), nisu mogle izdržati visoki tempo koji su Gospićanke nametnule u nastavku igre i visoko su poražene. Marohnić s 20 poena te Tabak s 18 poena bile su najefikasnije u sastavu domaćih, dok je kod gošći odličnu partiju pružila Dea Klein - Šumanovac koja je postigla čak 37 poena.

Rezultati: Šibenik Jolly JBS - Montmontaža 89:67 (1-0), Gospić Industrogradnja - Croatia 95:70 (1-0)