Ostali sportovi

Hafeneger srušio rekord staze

Igor Dragozetić • nedjelja, 01.06.2003.

Druga utrka otvorenog prvenstva Europe za motocikliste koja se održala na automotodromu Grobnik u potpunosti je opravdala sva očekivanja i priuštila zadovoljstvo za otprilike 5000 posjetitelja.
Motociklisti su pokazali svoje mogućnosti u klasama 125 ccm, 250 ccm i u klasi 600 Supersport, a slavili su Conti, Sekiguchi i Hafeneger

U najslabijoj skupini do 125 ccm slavio je Talijan Michele Conti na Hondi koji je 16 krugova završio u vremenu 25:20.151. Sa zaostatkom od samo 188 tisućinki drugi je stigao njegov sunarodnjak Mattia Angeloni. Talijansku dominaciju trećim mjestom razbio je Dario Giuseppeti. Utrku je obilježio pad Michele Danesea na Aprilii no srećom Talijan je prošao bez težih ozljeda, s prijelomom ruke.

Slika 1 od 1.

U klasi do 250 ccm pobjedio je Japanac Taro Sekiguchi na Yamahi. Drugo mjesto pripalo je Maxu Neukirchneu na Hondi, dok je treći Čeh Lukaš Pešek za upravljačem Yamahe. Osam vozača nije uspjelo završiti utrku u ovoj klasi.

Slika 2 od 2.

Najbolji u najatraktivnijoj klasi Nijemac je Philipp Hafeneger koji je ujedno postavio i novi rekord staze. Drugoplasirani je Boccolini dok je treći Penna. Utrka je obilovala promjenama u vodstvu no nakon dvadeset krugova Nijemac se pokazao najboljim. Naš jedini predstavnik Hrvoje Tuđen završio je na dvanaestom mjestu osvojivši 4 boda.