Ostali sportovi

Osmerac treći, pobjeda Njemačkoj

Laura Novak • subota, 31.05.2003.

Slika 1 od 1.

Osmerac je u finišu izgubio srebro, osvojili su treće mjesto. Talijani su posljednjim zaveslajima prestigli našu posadu. Zlato je osvojio osmerac Njemačke koji je vodio od starta. Naši su dečki dobro startali, na 500 metara tri su čamca bila gotovo izjednačena. Nijemci su zatim pojačali, naši na polovici staze imali minimalan zaostatak za Talijanima.

500 metara prije cilja naš osmerac imao je pola duljine prednosti u odnosu na Talijane, ali je u finišu talijanska posada ipak osvojila srebro. "Mi smo išli istim ritmom, Talijani su pojačali, nismo mogli odgovoriti i dobili smo po nosu. No, nije ništa strašno, vratit ćemo im vjerujem već na drugoj regati", rekao je Krešimir Čuljak. U hrvatskom osmercu veslali su Branimir Vujević, Igor Boraska, Krešimir Čuljak, Igor Francetić, Damir Vučičić, Tomislav Smoljanović, Hrvoje Marić, Danijel Bajlo, a kormilar je Silvijo Petriško. Druga utrka Svjetskog kupa je u Münchenu, 20.-22. lipnja.