BiH Španjolska 1:2
SKUPINA 9
Finska Albanija 2:1
Njemačka Grčka 2:0

Potvrdu da bi u ovom ciklusu kvalifikacija Latvija mogla biti naročito težak suparnik “našima” dobili smo u utakmici između Latvije i Škotske jer, tek golom u posljednjoj minuti Neil McCann je donio pobjedu Škotima. Latvijci su na domaćem terenu dominirali cijelu utakmicu i da su pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Tako je prvo mjesto u našoj, šestoj skupini zauzela Škotska, dok je Latvija pokazala da je solidna momčad. Nadamo se da ipak neće biti tako neugodni kao Makedonci u posljednjem ciklusu.

Najveće iznenađenje priredili su Irci, koji su do dvadeset minuta prije kraja vodili u Nizozemskoj sa 0:2. Strijelci za Irce su bili Robbie Keane i Jason McAteer. No Talan (71) i Bronckhorst (84), spriječili su da Irci, koji su pokazali odličan nogomet, ne pobijede usred Amsterdama.

Španjolska i Njemačka su također ostvarili pobjede, ali su se prilično “namučili” sa svojim suparnicima. Deisler je u ranoj fazi utakmice doveo Nijemce u vodstvo. Grci su nakon toga preuzeli igru, imali nekoliko izglednih prigoda, a njihov ponajbolji igrač Tsartas pogodio je vratnicu iz “slobodnjaka”. Petnaest minuta prije kraja Uzunidis je autogolom presudio svojoj momčadi.

Španjolci su pak, poveli u Sarajevu golom Gerarda u 39. minuti. Samo dvije minute kasnije Elvir Baljić poravnao je omjer iz jednog neugodnog slobodnog udarca sa ruba kaznenog prostora. Nakon prvog poluvremena, u kojem je potpun dominirala selekcija BiH, bilo je tako 1:1. U nastavku je pogodak za Španjolce postigao Joseba Exteberria lijepim volejem poslavši loptu iza leđa vratara Guše. Igrala se 72. minuta, a iako su domaćini nakon toga domaćini još više pritisnuli favorizirane Španjolce, pogotka nije bilo.