SP, U21: Poznati svi četvrtfinalisti

Karlo Dževerlija, Krunoslav Cukrov • četvrtak, 31.07.2003.

Slika 1 od 1.

U posljednjem kolu razigravanja po skupinama, Brazil nije dopustio iznenađenje te je sa 87:59 svladao Češku. Na poluvremenu Čehinje zaostaju samo 3 koša ali treća četvrtina rezultatom 25:12 praktički određuje konačnog pobjednika. Najbolje Brazilke bile su De Souza E. s 20 poena i 9 skokova te De Souza dos Santos s 18 postignutih koševa i 8 uspješnih skokova. Kod Čehinja dvoznamenksta je tek Uhrova (15 poena). Češka je na kraju peta dok je Brazil ovom pobjedom potvrdio treće mjesto u skupini i meč s Rusijom u četvrtfinalu.

Francuska je uvjerljivom pobjedom 68:43 svladala Republiku Koreju i "uzela" prvo mjesto u skupini. Odlučujuća je bila treća četvrtina i 27:10 rezultat koji u tom periodu ostvaruju Francuskinje. Čak četiri igračice bile su dvoznamenkaste u postignutim koševima: Tomaszewski s 13 poena, Godin i Skrela s 12 te Dumerc s 11. Jedina raspoložena Korejka bila je Jung Mi-Ran s 16 ubačaja i 6 skokova. Francuskinje će za polufinale morati pobjediti vršnjakinje iz Kine.

Slika 2 od 2.

Iako su neki favoriti do pobjeda došli teže nego se očekivalo, zadnje kolo skupine B nije donijelo iznenađenja. Rusija je s 63:60 svladala Argentinu te joj time i zatvorila vrata četvrtfinala. U redovima poraženih najbolja igračica Vega zabilježila je 16 poena i 9 skokova, a nedovoljnu pomoć imala je u igri Cheste s 14 i Cave s 10 postignutih koševa. Najbolja Ruskinja bila je Sytniak s 14 poena (trice 2-2) i 7 skokova. Podršku je imala u igri Koroleve (13 koševa, 6 ukradenih lopti) i Demagine (12 koševa, trice 4-5). Rusija će u četvrtfinale s treće pozicije u skupini A, na naše suparnice iz prvog kola - Brazilke.

Latvija je rezultatom 81:79 svladala Kinu i ostala jedina neporažena reprezentacija nakon razigravanja po skupinama. Najbolje igračice bile su Jekabsone s 33 koša (čime je potvrdila trenutno vodeće mjesto strijelaca na prvenstvu), Kublina s 16 poena i 8 skokova te Teilane s 15 postignutih koševa i 12 uspješnih skokova. Najbolja Kineskinja bila je Song L. s 21 poenom. Latvija je naš protivnik u četvrtfinalu, dok će Kina na vodeću reprezentaciju A skupine - Francusku.

U skupini B jedino je Australija imala lakši posao. S uvjerljivih 70:32 svladan je Tunis. Najbolja igračica pobjedničke ekipe bila je Richards s 16 poena i 10 skokova. Australija je osvojila drugo mjesto u grupi i za ulazak u polufinale morat će pobjediti SAD. Tunis je posljednji bez pobjede u pet susreta.