SP, U-21: SAD, Francuska i Brazil među četiri velika

Karlo Dževerlija, Krunoslav Cukrov • subota, 02.08.2003.

Slika 2 od 2.

U prvom četvrtfinalnom dvoboju između SAD-a i Australije slavile su Amerikanke. Na kraju je bilo 80:56, a ne računajuči početak utakmice, Australke su najviše priprijetile nekoliko minuta prije kraja treće četvrtine kad su došle na -10. Ključna prednost Amerikanki bio je šut za tri 7-11 (64%, Australke 5-13, 38%) i slab postotak ubačaja za dva poena Australki (26%). Najbolja američka igračica bila je Thomas s 13 poena i 7 skokova, a podršku je imala u igri Augustus s 11 te Whalen i Pondexter s 10 postignutih koševa. Najbolje australske igračice bile su Musselwhite s 18 poena (trice 4-4) i 5 skokova te Grima s 15 ubačaja i 4 uspješna skoka.

Drugi četvrfinalni dvoboj donio je pobjedu Francuske nad Kinom rezultatom 76:57. Otpor Kineskinja svladan je tek u posljednjoj četvrtini kad Francuskinje ostvaruju 22:8. Najbolja igračica pobjedničke ekipe bila je Gomis s 21 košem i 6 skokova, a vrlo dobru pratnju imala je u Ndongue s 18 ubačaja i također 6 uspješnih skokova. Najbolja kineska igračica bila je Liu Dan sa 17 poena i 8 skokova. Francuska će u polufinalu na SAD, a podsjetimo da su iste ekipe igrale i u skupini. Taj meč je završio 56:48 u korist Amerikanki.

Slika 1 od 1.

U trećem četvrtfinalnom meču polufinale je izborio Brazil i to 74:52 pobjedom nad reprezentacijom Rusije. Meč je bio izjednačen do treće četvrtine kad Brazilke ostvaruju 22:7. Četiri igračice pobjedničke ekipe bile su dvoznamenkaste u učinku: De Souza dos Santos (15), De Souza Erika (13), Gustavo Rocha (12) i Pulici (10). Najbolje Ruskinje bile su Sytniak s 17 poena i 4 skoka te Sokolovskaia s 15 postignutih koševa i 6 uspješnih skokova.

U razigravanja od 9. do 12. mjesta Češka je nanijela najteži poraz Tunisu na prventsvu. Konačni rezultat 83:28 sve govori. Najbolja igračica pobjedničke ekipe bila je Vetrovcova s 16 poena, 12 uhvaćenih lopti te po 4 asistencije i ukradene lopte. Kod poraženih najbolja je bila Zagrouba s 15 postignutih koševa. Petoplasirana iz skupine B Argentina bila je bolja od posljednje plasirane iz skupine A Republike Koreje rezultatom 67:58. Vega je 31 poen i 9 skokova ostvarila za Južnoamerikanke dok je najbolja korejska igračica bila Park Eun-Jung s 16 ubačaja. Sutra za deveto mjesto igraju Češka i Argentina, a koja reprezentacija će kući bez ijedne pobjede pokazat će dvoboj Tunisa i Koreje.