EP 2003.: Naši krenuli pobjedom

Marko Peris • četvrtak, 07.08.2003.

Košarkaši Hrvatske odigrali su jučer u Belgiji svoju prvu pripremnu utakmicu uoči Europskog prvenstva u Švedskoj. Pobijedili su domaćina Belgiju s konačnih 83:82. Najefikasniji u našim redovima bio je Mulaomerović s 15 postignutih koševa.

Slika 1 od 2.

Osim Damira odlični su bili i Planinić s 12 te Stojić s 13 uknjiženih poena. Žižić je stao na 10 poena, Mamić njih 11 dok je Bagarić upisao 9 istih. Nisu igrali Popović ni H. Perinčić dok su se odmarali I. Perinčić, Prkačin i Baždarić (lakše ozlijeđen). Giriček je odigrao samo prvih 8 minuta prvog poluvremena.

Nakon prve provjere izbornik Spahija bio je vrlo zadovoljan: "Ma super! Prezadovoljan sam. Za ovaj dio priprema odigrali smo odlično, vrlo pokretljivo, agresivno i brzo. Domaćin je igrao s četvoricom vanjskih igrača, kao što to prakticiraju Turska i Grčka, naši protivnici u skupini na EP-u, a moji su igrači odgovorili na pravi način i momčadski sjajno reagirali."

Pred našima je u turnir koji počinje u petak na kojem će za protivnike redom imati domaćina Belgiju, Rumunjsku i Francusku.