7. Ekvador 8 3 1 4 9-9 10
8. Peru 8 2 2 4 6-7 8
9. Bolivija 8 1 2 5 4-14 5
10. Venezuela 8 1 0 7 5-20 3

Prošle su noći odigrane posljednje tri utakmice 8.kola južnoameričkih kvalifikacija za nogometno SP 2002. u Japanu i Južnoj Koreji. Brazil je u Rio de Janeiru na legendarnoj Maracani dočekao slabašnu Boliviju očekujući visoku pobjedu, koja bi bila svojevrsno iskupljenje za teški poraz u Čileu u prošlom kolu. Povratnik u reprezentaciju Romario pokazao je da mu je još uvijek mjesto među prvih 11 brazilske reprezentacije. 34-godišnji napadač je prvi nastup u dresu reprezentacije nakon dvije godine proslavio hat-trickom, pogodivši bolivijsku mrežu u 12. (iz jedanaesterca), 77. i 81. minuti. Preostali strijelci za 5-0 pobjedu su bili Rivaldo, na početku drugog poluvremena, te u 89. minuti bolivijski branič Marco Sandy, koji je centaršut Marquesa skrenuo u vlastitu mrežu. Brazil se s ova tri boda održao u egalu s najvećim konkurentima, Urugvajem, Paragvajem i Kolumbijom.

Urugvajci su pred 60 000 navijača u Montevideu razbili sve nade Ekvadoraca u povoljan rezultat. Konačnih 4-0 dovoljno govori o premoći domaćina. koje je odličnom igrom i stalnim prijetnjama ekvadorskoj obrani predvodio Dario Silva. U strijelce su se upisali Federico Magallanes (15.minuta, iz slobodnog udarca). Silva (37.min.), Nicolas Olivera (55.min.) i Gabriel Cedres u 87. minuti.

Argentina se, nakon kraćeg "zastoja" i prvog poraza, od Brazila, vratila starim navikama, te se, osvojivši tri boda u Limi protiv Perua, učvrstila na prvom mjestu. Gosti su došli do uvjerljivog vodstva u prvom poluvremenu pogocima dvojice igrača rimskog Lazija, Hernana Crespa (mijenjao ozlijeđenog Batistutu) u 27. i Juana Sebastiana Verona u 38. minuti. Peru je u drugom poluvremenu stigao tek smanjiti zaslugom argentinskog obrambenog igrača Waltera Samuela, koji je u 69. minuti jednu odbijenu loptu svog vratara Roberta Bonana nespretno zahvatio i smjestio u vlastitu mrežu.

Napomena: Prve četiri reprezentacije se kvalificiraju izravno, petoplasirana momčad razigrava sa pobjednikom oceanijskih kvalifikacija.