Šuker ponovo strijelac za West Ham

Hrvoje Niče • srijeda, 06.09.2000.

U nepotpunom četvrtom kolu engleske Premier lige odigrane su prve četiri utakmice. Prosjek pogodaka po utakmici (4!) u ta četiri susreta je zaista impresivan. Najviše je tome pridonio Manchester United koji je na domaćem terenu svladao Bradforda sa 6:0. Golove su redom postizali Cole (u 11. minuti), Fortune (23. i 60.), Sheringham (71. i 81.), te Beckham (85.).

A pogodak je ponovno u majici West Hama postigao naš reprezentativni kapetan Davor Šuker, koji je jednim pogotkom za West Ham protiv Sunderlanda također sudjelovao u podizanju prosjeka golova najelitnijeg razreda engleskog nogometa, ali i u osvajanju boda protiv Sunderlanda.

Sunderland je poveo preko debitanta iz Boca Juniorsa Arcae u 25. minuti, da bi Šuker poravnao na 1:1 sedam minuta kasnije.

Iznenađenje ovog prvog dijela četvrtog kola je svakako i poraz Leedsa na domaćem terenu od povratnika u ligu Manchester Citya! Viduka je bio jedna od lošijih karika u momčadi Leedsa.

Prava drama se odvijala na utakmici između Tottenhama i Evertona. Gosti iz Liverpoola su do 44. minute vodili 2:0 preko Jeffersa 24. i Nyarkoa 41. U 44. minuti je Rebrov snizio vodstvo na 2:1, a u 61. minuti iz jedanaesterca i poravnao rezultat, čime je pokazao da je utakmica s Poljskom (1:3 poraz Ukrajnine na domaćem terenu) bila trenutak slabosti. U 63. minuti Ferdinand postavlja konačnih 3:2 za Tottenham.