Zimski sportovi

NHL: Povratak Forsberga, Colorado bolji od Philadelphije

Tomislav Pacak • nedjelja, 28.12.2003.

U najjačoj utakmici sinoćnjeg programa u National Hockey League, Colorado je kod kuće slavio protiv Philadelphije s 3:2, nakon produžetka. Utakmicu je obilježio uspješan povratak prošlogodišnjeg MVP-a, Petera Forsberga, iako je, kako sam kaže, "odigrao užasno"...

Bez obzira na svoju "užasnu" igru, "Veliki Peter" imao je "prste" u izjednačujućem pogotku Colorada minutu prije kraja. Šveđanin je osvojio pločicu uz ogradu, odigrao u sredinu za Joea Šakića čiji udarac Hackett brani, ali odbijenu pločicu u gol sprema Rob Blake. Colorado je tada preuzeo momentum u utakmici te je 17. golom sezone Milana Hejduka uzeo dva boda u produžetku.

Inače, Flyersi su po prvi puta u 14 utakmica prvi postigli pogodak, strijelac za 1:0 bio je Sami Kapanen, no "lavinu" u egal vraća Teemu Selanne. Prije nego je Blake izjednačio, Philadelphiji je novo vodstvo donio Radovan Semik devet minuta prije kraja. Avsi su pobjedom prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede...

NHL, subota 27. prosinca: Colorado - Philadelphia 3:2 (pr.), Washington - Buffalo 1:3, Carolina - Montreal 2:1 (pr.), NY Islanders - Toronto 3:1, Columbus - Dallas 3:4, Pittsburgh - New Jersey 0:2, Tampa Bay - Boston 4:2, Florida - Anaheim 3:2, Phoenix - Nashville 1:3, Vancouver - Edmonton 2:6, Los Angeles - San Jose 4:4.