Ćavar i Džomba nastupili za reprezentaciju Svijeta

Karlo Dževerlija • ponedjeljak, 29.12.2003.

U Moskvi je pred 2.500 gledatelja odigran revijalni rukometni susret između reprezentacije Svijeta i reprezentacije Rusije. Povod je bila proslava 75-godišnjice Ruskog rukometnog saveza, a za reprezentaciju Svijeta zaigrali su Hrvati Patrik Ćavar i Mirza Džomba...

Niti u 17. nastupu reprezentacija Svijeta nije poražena. U Moskvi, u Dvorcu sporta Dinamo, selekcije su odigrale miroljubivih 30:30 (poluvrijeme 14:19 za Rusiju). Domaćini su 55 minuta imali prednost i do pet golova razlike no uslijedila je spektakularna završnica izabrane vrste Svijeta vođene od palice dvostrukog svjetskog prvaka Francuza Daniela Costantinija. Ruse je vodio Vladimir Maksimov.

Osim najboljeg strijelca Argentinca Erica Gulla (šest pogodaka) u reprezentaciji Svijeta istakli su se ruski vratar Andrej Lavrov, Danac Claus Moller Jakobsen i Tunižanin Sohbi Sioud. Selekciji Svijeta sljedeća utakmica slijedi u Saarbrückenu ili Koelnu protiv Njemačke (30 ožujak).