Norveška - Njemačka 31:30

Igor Dragozetić • utorak, 09.12.2003.

Norveška je uspjela doći do prve pobjede u susretu koji je nosio neizvjesnost do samoga kraja. Deset sekundi prije zvuka sirene, Norvežanke postižu pobjednički gol...

Njemačka reprezentacija otvara utakmicu bolje od Norveške. Nakon nekoliko izjednačenja u 9. minuti dolaze do prednosti 6:4, no Norvežanke počinju igrati angažiranije i prelaze u vodstvo, a dvije minute prije isteka poluvremena imaju tri pogotka prednosti (18:15). Tada pada njihov tempo igre i pet sekundi prije sirene Njemačka izjednačuje na 18:18.

Drugu dionicu susreta opet bolje započinju Skandinavke. Igrajući odličnu obranu navješćuju uspjeh posebice kada u 19. minuti golom Tonje Larsen dolaze do četiri gola prednosti (27:23). Međutim, njemačka upornost dolazi do izražaja i u posljednju minutu ulazi se s izjednačenim rezultatom. Pogotkom deset sekundi prije kraja Norveška odnosi pobjedu.

Najviše golova za Norvešku postigla je Harsaker, 11, a odlično su branile Tjugum i Leganger. Njemačke izabranice predvodila je Jurack koja je deset puta tresla mrežu.